Gierka nie chce się uruchomić

Witam, mam problem z uruchomieniem gierki Stellaris mimo że kilka dni temu śmigała bez zarzutu. Gra próbuje się uruchomić (widzę to w procesach) ale zaraz znika i nic się nie dzieje, żadnego błędu, nic. Zrobiłem formata, zainstalowałem wszystkie niezbędne programy ale problem jest dalej. Gra tej samej firmy ck2 działa. Nie mam pomysłu co mogę zrobić, może ktoś mi pomóc ?

A jak spróbujesz przed uruchomieniem wyłączyć wszystkie antywirusy (także Defender)?

Albo zobacz jak w trybie czystego rozruchu:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows


Opcjonalnie otworzyć z 15 okien notatnika i do każdego coś wpisać i czekać aż system po wybraniu opcji zamykania doprowadzi do zamknięcia z przynajmniej 5 okien notatnika i potem cofasz zamykanie systemu - jakbyś próbował odzyskać zawartość tekstów z tych 9 - 10 okien notatnika (takie coś pomagało mi na kilka gier jak miałem dawno temu Windows XP i na innym forum się łapali za głowę co mi psuło uruchamianie aplikacji).

Czasami pomaga odpalenie jako administrator -,-

I do końca życia będzie odpalał jako admin lub uaktualniał skrót jak gra będzie nadpisywać i usuwać “uruchom zawsze jako administrator”?

No, zamiast 2klik to będzie ppm-klik :wink:
Ja miałem tak kiedyś z inną grą od Paraodoxu, nic tylko zaakceptować, nie dało się inaczej :wink: