GIF- jeden zanika, a pojawia się drugi obrazek

Cześć moglibyście mi powiedzieć jak zrobić takie “coś”, mianowicie chciałbym aby w mojej animacji jeden obrazek znikał(mam na myśli wolniejsze znikanie) a po nim pjawiał się 2. Jest może jakiś program na tego typu motywy albo tutek cos w tym stylu. Dzięki z góry za wszelką pomoc.

Masz na myśli płynne przejście jednego obrazka w drugi?

Wykorzystaj tutorial ANIMOWANY USERBAR

ogi88 niee niestety nie, chodzi mi o coś takiego jak jest w tutorialu do którego adres podał Jarek_OSW. Niestety nie posiadam ImageReady :frowning: :frowning:

Wszystko da się zrobić w GIMPie, nawet takie z animowanymi przejściami, jak jest podane na dole w tutorialu…

ogi88 a może wiesz jak to zrobić??

Jak nie masz za dużej wprawy i odpowiedniego programu, to polecam Bannershop GIF Animator. Jest łatwy w obsłudze, choć nie daje takich efektów jak kombajny z dobrych firm.

Masz już gotowe te usebary?

To uruchamiasz GIMPa (dobrze jest sobie zrobić zakładkę w oknie głównym z warstwami “Taki trójkącik skierowany w lewo -> dodaj zakładkę -> warstwy”) i otwierasz je wszystkie.

1.Wybierasz sobie okienko, które będzie twoją późniejszą animacją :stuck_out_tongue:

2.Z pozostałych okienek kopiujesz tamte obrazki i wklejasz do tamtego okienka z głównym obrazkiem przechodszisz do zakładki “Warstwy” i tam zmieniasz nazwę (na byle jaką :mrgreen: - po to tylko, żeby sią warstwy nie połączyły).

3.Pozamykaj tamte okienka z których kopiowałeś…

4.Kliknij prawym na obrazek w okienku, w którym masz wszystkie warstwy -> filtry -> animacja -> optymalizuj (dla formatu gif) pojawi Ci się nowe okienko (z tym samym, ale tam gdzie masz zakładki w nazwach pokazał się czas pokazywania klatki, więc tamto “stare” okienko możesz zamknąć)…

5.Domyślnie jest chyba 100 więc zmień może na 1000 lub 1500 (dopasuj sobie… Aby podejrzeć animację to znowu kliknij prawym na obrazek w okienku, w którym masz wszystkie warstwy -> filtry -> animacja -> playback…

6.Jak masz już gotową animację to zapisz ją. Dopisz do nazwy .gif w następnym okienku zaznacz “zapisz jako animację” w następnum OK i powinno działać…

A z płynnym przejściem powiem Ci, że jest o wiele łatwiej…

Zrób to zamo co w punkcie 1., 2. i 3.

Kliknij prawym na obrazek w okienku, w którym masz wszystkie warstwy -> Script-Fu -> animacja -> przenikanie (ale do tego są potrzebnie minimum 3 obrazki) i następnie zapisz.:slight_smile:

Mam nadzieje, ze w miare zrozumiałe… :stuck_out_tongue: Naprawdę nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć… :slight_smile:

A mam jeszce jedną prośbę. Jak zrobić przesówające się obrazki tzw. “jadące w linii proste” może być przy uzyciu Image Ready to sąsiad mi zrobi.

Możesz przesuwać obiekt klatka po klatce i potem wszystko zapisać jako animację.

Pomoże Ci w tym tutorial z efektem skanera (niestety nie pamiętam na jakiej stronie on był).

Czyli tutek na scanbar??

A czy da się zmniejszyć rozmiar pliku gif??

Zapisz go z gorszą jakością.