GIF z filmiku Youtube


(Noskilll) #1

Zacznę od filmiku :

!

Scena zaczyna się od 1:28 gdy zawodnik nr 5 zaczyna bujać raczkami itp kończy się na 1:34 chciałbym zrobić gifa tylko z tego momentu, pomożecie ? jak zrobić albo jeżeli ktoś ma chwilkę wolnego czasu to możne samemu by spróbował ?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc .


(Durex86) #2

Jeśli korzystasz z Firefoksa, to polecałbym najpierw zainstalowanie wtyczki:

Easy YouTube Video Downloader

Dzięki niej zassiesz na dysk swojego komputera cały klip.

Kolejnym krokiem będzie pobranie i zainstalowanie programu Format Factory ze strony klik. Gdy masz już zassany klip i zainstalowany Format Factory postępujesz zgodnie z rozkładem:

  1. Uruchamiasz "Format Factory". W ramce po lewej stronie rozwijasz sekcję "Video". Na samym końcu (trzeba będzie przewinąć) jest pozycja "Wszystko do GIF". Kliknij na niej,

  2. Pojawi się okno "Wszytko do GIF". Kliknij przycisk [Dodaj plik] i przy pomocy eksploratora Windows wskaż wcześniej zassany plik z youtube'a. Kliknij [Otwórz], plik zostanie dodany do listy plików do konwersji.

  3. Aby wybrać interesujący Cię przedział czasowy kliknij przycisk [Opcje]. Dzięki przyciskom [Czas początku] oraz [Czas koniec] wybierzesz interesujące Cię chwile rozpoczęcia oraz zakończenia trwania pliku GIF.

  4. Na zakończenie dobrze będzie kliknąć na [ustawienia wyjściowe] i wybrać ilość klatek na sekundę w pliku GIF oraz ich rozmiar. Format Factory ma zdefiniowane dwa rozmiary GIFów, ale można mu "na chama" wpisać żądane przez nas wymiary pliku i program się do nich dostosuje.

  5. Klikasz przycisk [start] znajdujący się na pasku narzędzi programu. Gotowy plik GIF wyląduje w którymś z podfolderów w "Twoich dokumentach" (przycisk [Folder docelowy] pozwoli Ci na jednoznaczną lokalizację pliku).

Uprzedzam, że tak stworzony plik GIF może nie wyglądać idealnie (bo FF nie wykorzystuje ditherowania kolorów z palety indeksowanej). Przekonwertujesz - zobaczysz.