Gify się nie ruszają - firewall?

Witam.

Gify zapisane na dysku twardym się nie ruszają, podobno to wina firewalla, mam Comodo, wiedział by ktoś jak odblokować to? bo w spisie zablokowanych programów nie mogę odszukać gifów…

Jeśli otwierasz gify w Podglądzie obrazów i faksów systemu Windows - są animowane, jeśli w edytorze graficznym (edytuj np. Paintem) - nie.

Wiem o tym. Tylko w podglądzie obrazów i faksów mi się nie ruszają, podobno przez firewall…

co ma firewall do ruszających gifów, to jakiś absurd.

Otwórz za pomocą Internet explorera

Jakiś koleś mówił mi że firewall blokuje animacje…

W przeglądarce rusza się gif, tylko w podglądzie obrazów i faksów nie. Nawet jak ustawie jako tło pulpitu, to się nie rusza.

… a krowy tracą mleko od pobliskich linii wysokiego napięcia. Być może coś jest nie tak z określonym GIF-em. Sprawdziłeś, czy problem występuje dla wszystkich gif-ów?

To normalne, że w Viście i Win7 Przeglądarka fotografii systemu Windows nie odtwarza GIFów tylko pokazuje ich pierwszą klatkę.

Rozwiązaniem jest zainstalowanie alternatywnej przeglądarki, np IrfanView, albo otwieranie plików .gif za pomocą IE czy FF

Pamiętam że w Viście i betach 7 mogłem odtwarzać gify…

To trochę poranione aby nie można było wyświetlać tak prostej rzeczy…

ORZECHgda , a może tak>start>panel sterowania>opcje internetowe>zaawansowane>zaznacz Odtwarzaj animacje na stronach sieci WEB =P~

Miałem to zaznaczone… :confused:

Mam właśnie pytanie na ten temat. Czy nie ma sposobu, żeby podgląd obrazów Windows 7 odtwarzał animowane GIFY ?

Można coś z tym zrobić ?