Gify się nie ruszają - firewall?

(ORZECHgda) #1

Witam.

Gify zapisane na dysku twardym się nie ruszają, podobno to wina firewalla, mam Comodo, wiedział by ktoś jak odblokować to? bo w spisie zablokowanych programów nie mogę odszukać gifów..

(Robert Zgrzebnicki) #2

Jeśli otwierasz gify w Podglądzie obrazów i faksów systemu Windows - są animowane, jeśli w edytorze graficznym (edytuj np. Paintem) - nie.

(ORZECHgda) #3

Wiem o tym. Tylko w podglądzie obrazów i faksów mi się nie ruszają, podobno przez firewall..

(system) #4

co ma firewall do ruszających gifów, to jakiś absurd.

(Art20 2007) #5

Otwórz za pomocą Internet explorera

(ORZECHgda) #6

Jakiś koleś mówił mi że firewall blokuje animacje..

W przeglądarce rusza się gif, tylko w podglądzie obrazów i faksów nie. Nawet jak ustawie jako tło pulpitu, to się nie rusza.

(Grzegorz Kwiatek) #7

... a krowy tracą mleko od pobliskich linii wysokiego napięcia. Być może coś jest nie tak z określonym GIF-em. Sprawdziłeś, czy problem występuje dla wszystkich gif-ów?

(silvver) #8

To normalne, że w Viście i Win7 Przeglądarka fotografii systemu Windows nie odtwarza GIFów tylko pokazuje ich pierwszą klatkę.

Rozwiązaniem jest zainstalowanie alternatywnej przeglądarki, np IrfanView, albo otwieranie plików .gif za pomocą IE czy FF

(ORZECHgda) #9

Pamiętam że w Viście i betach 7 mogłem odtwarzać gify..

To trochę poranione aby nie można było wyświetlać tak prostej rzeczy..

(Danielm86) #10

ORZECHgda , a może tak>start>panel sterowania>opcje internetowe>zaawansowane>zaznacz Odtwarzaj animacje na stronach sieci WEB =P~

(ORZECHgda) #11

Miałem to zaznaczone.. :confused:

(Tomek666a) #12

Mam właśnie pytanie na ten temat. Czy nie ma sposobu, żeby podgląd obrazów Windows 7 odtwarzał animowane GIFY ?

Można coś z tym zrobić ?