Gigabyta GA-MA78GM-UD2H aktualizacja BIOSu

Mam problem z działaniem sprzętowej wirtualizacji pod virtualboxem. Być może jest to spowodowane starym wydaniem biosu (F2). Pobrałem ze stronki gigabyte nową wersję biosu, ale nie mogę jej zainstalować, program flaszujący wymaga 32 bitowego systemu.

Jak zainstalować tą aktualizację biosu bez zmiany systemu?

Z dyskietki i chyba pena też można aktualizować. Wszystko powinno być opisane na stronie producenta płyty głownej i może w instrukcji od płyty.

Sprawdzałeś w ustawieniach biosu czy masz załączoną wirtualizację?

Ciekaw jestem gdzie tą dyskietkę wsadzę :o

Na stronce producenta są tylko pliki exe z programem flaszującym i obraz biosu. to nie jest obraz płyty tylko archiwum 7zip.

Przesunięcie suwaka z pozycji disabled do enabled, i odwrotnie nic nie daje. tzn virtualbox nie wykrywa sprzętowej wirtualizacji.

Użyj programu @bios który jest na płytce ze sterownikami.

Na wszelki wypadek zrób kopie biosu na pendrive.

Na płycie był wbudowany Qflash (którego wcześniej nie zauważyłem).

Uruchomiłem komputer, nacisnąłem end podczas testu POST i wgrałem bios z pendrive. Niestety ta najnowsza wersja biosu to jakaś tandeta bo nieprawidłowo odczytuje obroty wentylatorów, ale przynajmniej amd-v działa.

Dzięki za pomoc :smiley:

edit: Jeszcze jedno pytanie jakie powinno być prawidłowe vcore dla phenoma 955 (bo teraz jest 1,42v a to chyba za dużo)

Powinno być 1,35V.

Ręcznie zmieniłem na 1.35.

Ciekawe dlaczego wcześniej było 1.42 a wszystko było ustawione na [AUTO] :twisted:

Dzięki