Gigabyte 7VT600P-RZ, a GeForce 7300GT

(ququ) #1

Witam po raz kolejny :).

Mam zamiar kupić kartę graficzną GeForce 7300GT. Dokładniej aukcja znajduje się tu http://allegro.pl/item295599459_palit_geforce_7300gt_256mb_ddr2_2_8_ns_pci_e_box.html . Lecz nie jestem pewny co do płyty głównej... Jest dosyć stara i czy będzie to do siebie pasować? Płyta główna w nazwie tematu. (lub na podpisie, jak i cały sprzęt :stuck_out_tongue: ) I jeszcze chciałbym poznać wasze opinie o sprzedającym, bo ja jakoś jestem niedowiarkiem i nie ufam komentarzom... :))

PS Żeby nie męczyć wujasa googlasa ( http://gigabyte.pl/products/mb/specs/7vt600p-rz.html).

PSS Przepraszam za utworzenie 2 tematów, ale to przez Opere, która sie co troche wiesza :confused: .

(efazeti) #2

Twoja płyta główna ma złącze AGP, więc ta karta co podałeś nie będzie pasować

szukaj takiej samej tylko na AGP, no i najlepiej na pamięciach DDR3 (wersja Sonic)

edit: np. ta

(efazeti) #3

wszystko fajnie tylko Ty szukasz kart ze złączem PCI-E a musisz szukać ze złączem AGP

edit: ja Ci kurczę odpisuję a Ty w między czasie usuwasz posty, nieładnie...

(ququ) #4

Sorki ; ()

A i kolejna rzecz:

mam 640 RAM (128 SD i 512 DDR) . Chciałbym dokupić jeszcze z 2 GB. Czy moja płyta główna obsłuży DDR2?

EDIT: Chodzi mi o to, czy da się wpiąć DDR2 na moją płyte główną... Bo te pamięci ze sobą nie będą współpracować, to wiem... :confused:

(piotrekplay) #5

ten gigashit obsługuje max 3GB RAM DDR 400MHz PC3200 - jeden gigabajt na każdy slot.

W moim starym kompie siedzi ta płyta. Wsadzisz tam 7300GT ale pod AGP

(ququ) #6

Czyli szczerze powiedziawszy opłaca się bardziej kupić nową płytę główną, która obsługuje DDR2 i PCI Express? Chodzi mi cenowo. Chciałbym do mojego złoma kupić pierw 3GB RAM, później grafe. Z tego co wiem to na DDR jest drożej niż DDR2, a na AGP jest drożej niż na PCI-E... :confused: Dobrze myśle?

(Mateusz Golebiowski) #7

Dokładnie na AGP już karty nie wychodzą dlatego są tak drogie nie opłaca się ci ulepszać tego kompa.

lepiej jak złożysz sobie coś nowego i płyte która ma zintegrowaną grafę będzie wydajniejsza niż twój GF 2

Amd arhlon X2 4000 - 190-210 zł

dobra płyta z grafa 200-250 zł

pamięci 2*1gb - 150-180 zł

zasilacz 150 zł

reszta ze starego kompa dysk , napęd itd

(piotrekplay) #8

sporo mniej kosztują dobre płyty z 690g

np Foxconn A690GM2MA-8KRS2H ~165zł KLIK

(ququ) #9

Jednak chyba wybiore GeForce 7300GT ale z wejściem PCI - E... Przekonanie do towarów z nVidia ^^. Dzięki za pomoc. :))Teamt można zamknąć.

(piotrekplay) #10

jeśli weźmiesz 7300gt z PCI-E to wywalisz kasę w błoto - masz na płycie AGP a nie PCI-E :stuck_out_tongue:

(ququ) #11

Może nie czytelnie pisałem. :PP Ale pierw kupie płyte główną...

(piotrekplay) #12

aha :stuck_out_tongue:

ale jak kupisz płytę główną to pamięć i procesor musisz zmienić...

(ququ) #13

No i narodziło się kolejne pytanie... Jaka płyta główna do GeForce 7300GT, jaki procesor do płyty głównej... A pamięć chyba obojętnie byle by DDR2?

(piotrekplay) #14

pamięć? nie nie obojętne, bo kupowanie no-name nie ma sensu

Płytkę weź Foxconn N570SM2AA-8EKRS2H

do tego AMD Athlon X2 4000+ Brisbane

Pamięć np 2GB Transcend AXERAM 800MHz CL4 / A-DATA EE 800MHz / OCZ Paltinum rev2 z tańszych zwykłe GoodRam 667/800MHz

(ququ) #15

Ok dzięki, temat można zamknąć.