GIGABYTE ATI RADEON HD 4670 1GB da się podkrecanie?

Mam GIGABYTE ATI RADEON HD 4670 1GB czy opłaca mi się podkręcać ją/czy da się ją wogulę podkręcić i o ile ?Będzie jakoś lepsza wydajność w grach np ma teraz Battlefield 3 17-25 FPS.

Oczywiście, że da się podkręcać. Wydajność wzrośnie może do 20-29 FPS.

a jak ją podkręcać?

Prawym przyciskiem myszy na pulpit --> klikasz AMD VISION engine control center --> a tam w zakładce performance AMD overdrive i kręcisz.

Jedyną różnicę jaką ja zaobserwowałem przy OC tej karty to zwiększenie wydajności w indeksie Windows z 6,8 na 6,9 :wink:

LOOOOOOL :expressionless:

Chłopie, o takich efektach możesz pomarzyć! max 10 klatek/s, nie więcej zwłaszcza że to jest karta low-end. Co do podkręcania: użyj MSI Afterburner, najlepszy w swojej dziedzinie :wink: Możesz dodatkowo przeczyścić kartę z kurzu i wymienić pastą termoprzewodzącą dla lepszego efektu. Tak na marginesie, na twoim miejscu poszukałbym też jakiś modów optymalizujących grę, o ile są to może zyskasz te kilka dodatkowych klatek i gra będzie jako tako grywalna :wink:

michaelllo69 , chyba nie zrozumiałeś :smiley: Miał na myśli, że jak jest 17-25FPS to po OC będzie 20-29FPS :smiley: IMO trochę więcej da się wycisnąć. Podkręcanie oczywiście jak najbardziej coś da.

to o ile ją podkręcić ?

TROLOLOLOLLOLOL

max wyciągnie po OC 4-5 klatek więcej. Ale przy takiej liczbie to i tak dużo a karta jest bardziej z MID’a nie lołenda.

daje link z AMD overdrive mej karty co tam mam podkręcić i o ile ?

http://s1.img.pl/v/110561/przechwytywanie.jpg

U mnie na ASUSie wygląda to tak

image_id: 4294

Mogłem wycisnąć jeszcze ok 50MHz na rdzeniu i 100 Mhz na pamięci ale zasnąłem kiedyś przy auto OC :smiley: i mi grafika więcej nie wyciągnie teraz.

a jak ją podkręciłeś zuważyłesz jakoś różnice w wydajności w grach ?

hehh, nie żartuj sobie :slight_smile:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/majkel … 11perf.png

popatrz na tą tabelkę, na dnie masz low-end a tej karty nawet tam nie ma. Jest 2 serie do tyłu względem tej tabelki.

@sla17 - no chyba że tak :wink:

Niema czyli nie jest nawet lołendowa :wink:

A może dlatego, że to test grafik z DX11? No ale koniec żartów :slight_smile:

@patryk414

minimalną ale zauważyłem. Podkręć przede wszystkim procka.

maxa temperatura jakom miałeś na karcie ?

Nie sugeruj się tym bo mam kartę innego producenta. Zapuść auto tune i do momentu aż nie pojawią się artefakty - podkręcaj. Uwaga, bo zajęcie baaardzo nużące :wink: ja przy nim zasnąłem i mało nie uwaliłem karty.

no i podkręciłem widzę różnice np The Elder Scrolls V Skyrim przed tęm miałem max 31 FPS a teraz skacze do 39FPS w Oil Rush było 25-28FPS teraz utrzymuje się 30-36FPS

może jeszcze podkręcić GPU do 800Mhz jak myślicie będzie bezpieczne ?

http://s1.img.pl/v/110779/przechwytywanie.jpg

wszystko było liczone przez Fraps

Myślę że GPU daj gdzieś na 850 a Memory na 1000 (co tam, 50 MHz zostało)

GPU maxa mogę dać 900 Mhz

Memory maxa mogę dać 960Mhz

ale takie ustawienia to chyba już byłby ryzykowne nie ?

podkręcić GPU do 800Mhz jak myślicie ?

Kręć stopniowo co np. 15-20MHz i testuj za każdym razem i kręć tak długo, aż nie zacznie się nic sypać.