Gigabyte B450M DS3H + HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) ?

Witam,

Chciałbym kupić płytę główną Gigabyte B450M DS3H, a do tego pamięci RAM. Konkretnie interesują mnie pamięci HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8) w Dual Channel. Na liście kompatybilności (Support List) są wymienione te pamięci, ale jedynie jako Single Sided (SS). Czy nie będzie problemu z w/w pamięciami w trybie Dual Channel?

Ewentualnie, jeśli nie te pamięci to jakie polecacie?
Procesor jaki chcę kupić to AMD Ryzen 5, 2400G, 3.6GHz, 4MB (YD2400C5FBBOX).

pozdrawiam

Nie będzie najmniejszego problemu bo te pamięci są Single Sided (SS).
Jedno co to zastanów się nad szybszymi pamięciami i ich większą liczbą bo grafika to integra. Każda prędkość RAM ją przyspiesza oraz sama trochę RAMu pożera (chyba, że nie ma to służyć do grania).

3000 MHz wystarczą i czy kombinacja 2 x 8GB + 1 x 4GB ma sens?
Komputer będzie służył do grania. Za jakiś czas będzie kupowana karta graficzna.

2x8GB w zupełności wystarczy na najbliższe lata. 8GB może być nieco mało, bo dla integry trzeba przeznaczyć te 2GB, tak więc zostanie Ci 6GB operacyjnej.

Jeżeli chodzi o wsparcie - już od jakiegoś czasu Ryzeny i pamięci RAM się lepiej dogadują. :wink: Sam swoje Aegis, które jeszcze rok temu działały mi na domyślnym 2933 MHz, a nawet na 3000 MHz już wyrzucały błędy, tak po ostatniej aktualizacji BIOSu (AGESA 1.0.0.4c) mam stabilność przy 3033 MHz. :wink: Z nudów może w weekend potestuję 3200 MHz. :smiley:

To zdecydowanie potrzebujesz jak najszybszych pamięci. Po prostu im szybsze, tym więcej klatek będzie w grach. 2888 MHz to kompletne minimum.

Gdzieś Ty Panie takie widział? :smiley:
Kombinacja inna niż pamięci o tej samej pojemności nie ma sensu.
Kup po prostu 2x8GB. Przykładowe:

Eee…tak. :joy: Chodziło mi o 2666 MHz. :stuck_out_tongue:

Nie ma tych pamięci na liście wspieranych kości. Nie będzie z nimi problemu przy tej płycie?


Z tymi na pewno nie będziesz miał. :slight_smile: Mam je osobiście w mojej płycie MSI B350M Mortar Arctic.

W morelowym sklepie za tyle samo. :wink:

Dzięki za odpowiedzi.
Zgodnie z Waszymi sugestiami, zdecydowałem się wybrać pamięci o wyższym taktowaniu i większej pojemności. Wybór padł na HyperX Predator DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (HX432C16PB3K2/16).

Ja na pewno nie sugerowałbym HyperX w takim budżecie, a jakby ktoś je polecił - na pewno bym bardziej był skłonny ku G.Skill, A-Data, ostatecznie Corsair albo Patriot. Po prostu mają lepsze opinie i mniejszą awaryjność. Tym bardziej, że właśnie w ich cenie mamy popularne Ripjaws. :wink: No ale też powinny być ok.

Na pamięciach Kingston/HyperX osobiście składałem dwa PC’ty z Ryzenami, które je odrzuciły bądź po prostu były wadliwe. Z pamięciami G.Skill na pewno o czymś takim nie słyszałem.

Myślałem nad G.SKILL tym bardziej, że cena jest fajna, ale niestety nie ma ich na liście wspieranych pamięci przez tą płytę. Najtańsze pamięci 3000 MHz (które były na wspomnianej liście) znalazłem za 619 zł ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL16 (AX4U300038G16-DBG), a wyżej wymienione HyperX były z kolei o 45 zł droższe od ADATA. Co prawda w testach nie ma prawie żadnej różnicy miedzy 3000 MHz a 3200 MHz, ale też nie wiadomo jaki procesor w przyszłości będzie wsadzony do tej płyty, dlatego też zdecydowałem się na pamięci o maksymalnym taktowaniu dla tej płyty.