Gigabyte brix-bace 3160 - taśma sata hdd

Wiem wiem, biorę to pod uwagę i sprawdzam wszystkie jakie powiedzmy „pasują”. Kupiłem na allegro ze smartem, odeślę jeśli nie podejdzie.

Spoko pewnie mogę przesłać do Ciebie taśmę. Podaj adres na priv, dziekuję.

i jak tam bedziesz przesylal do mnie?

moze to by bylo?

Albo coś takiego:

i ewentualnie kombinować z odpinaną taśmą.

Obecnie używam takiego Brixa z aplikacją serwerową i jak dobrze pamiętam to montowałem tam dysk SSD M.2 SATA w miejsce karty WIFI, a ten konektor jest nieużywany. Ale pewności nie mam, jutro postaram się zerknąć. Koszt używanego urządzenia z Intelem J3160, 4GB RAM DDR3L i dyskiem SSD 120GB waha się w graniach 300-350 zł, nowy kosztuje 650 zł. 20 dolców (89,20 zł w przeliczeniu) to niby sporo, z drugiej strony towar jest w cenie bo nigdzie tego nie ma. Ciekawe czy drugie tyle nie doliczą za wysyłkę.

Opcjonalnie kombinować z dopasowaniem takiego konektora na taśmie flex z jakiegoś innego laptopa, trochę tego jest i na pewno by się udało. Ale to ktoś musiał by mieć na miejscu aby porównać.

Jednak pamięć mnie zawiodła, mam podłączony HDD za pośrednictwem tej taśmy. Sama taśma ma 11mm szerokości, jest dość długa i z informacji, które znalazłem w necie wynika że powinien pasować ten model. Kosztował 4,5 dolara ale obecnie też jest niedostępny.

Oznaczenia z oryginalnej taśmy:
SATA HDD FFC CABLE
JEM 200324

To nie jest to samo?

Tak to ten sam ale już widać, że nie podejdzie do tego Gigabyte Brix. Ma zupełnie inną końcówkę taśmy.

Cześć, przepraszam @wilkzhr byłem trochę „wycięty” pracą, kompletnie nie miałem czasu tutaj zaglądać.
Ostatecznie znalazłem firmę w Krakowie, która „zrobiła” własną tego typu taśmę i skasowali mnie 150zł.
więc niestety drogo, ale przynajmniej zrobione…
potwiedzili, że niestety nie ma zamienników.