Gigabyte brix-bace 3160 - taśma sata hdd

Cześć,

być może znajdę osoby, które spotkały się z podobnym problemem.
Posiadam mini PC gigabyte brix-bace 3160, uszkodzeniu uległa taśma sata do dysków (10 PIN, 1cm szerokości).

Przeszukałem internet, masę forów, sporo tematów, zamienników, aliexpress, allegro, amazon itp niestety nie wpadłem na konkretną odpowiedź i konkretny zamiennik.

Kontaktowałem się z supportem gigabyte, przekazali mi, że mają 1szt za 20$ (kosmos cena), jeśli będę w desperacji zakupie, ale koszt tego typu taśmy to max 20zł…

Ktoś się spotkał / posiada / wie coś ?

dzięki z góry za pomoc.

np ? chyba powinno pasować, zawsze możesz sam kupić taśmę FFC, wtyczki i samemu zmontować
https://allegro.pl/oferta/konektor-hdd-hp-envy-15-j-dw15-6017b0416801-12200205448

1 polubienie

dzięki za podpowiedź, zapytałem sprzedającego jaka szerokość taśmy, musi być 1cm

HDD Connector Flex Cable pod takim hasłem szukaj, 20$ to nie jest zła cena, bo markowe chodzą po 30-35 na amazonie, a „chyńczyki” po 13-15.

1 polubienie

czesc
udalo ci sie jakos ten kabel zdobyc zrobic? witek

1 polubienie

hej.

do tej pory niestety nie.
rozmawiałem jeszcze z supportem gigabyte mają sprawdzić stany magazynowe - ale koszt 200zł
sprawdzałem kilka kabli z allegro - niestety mimo zapewnień sprzedawców o rozmiarze i pinach - przychodziły inne itp.

jakie są wyjścia? kupić nowy - a ten mieć na wymianę części, lub objechać wszystkie serwisy laptopów w okolicy i szukać, albo znaleźć kogoś kto ogarnia składanie tego typu złączek.
W necie są dostepne osobno złączki i taśmy - ale to niestety nie na moją głowę.

Szukałem też pomocy na innych forach - bezskutecznie.

szkoda… bardzo ze nie ma nikogo kto by to ogarnal komputer bezuzyteczny…
ale jak cos bedziemy w kontakcie ja tez bede cos kombinowal z tym wszystkim

1 polubienie

do dzis mozna kupic te urzadzenia jako nowe dziwne ze tak z tasmami do wymiany problem

1 polubienie

też nie odpuszczam, jeśli się czegoś dowiem - podzielę się. Pozdrawiam.

czesc
no mam ogarniete dalem 50 zl, bylem w takim znajomym pseudo serwisie i przylutowali ponoc dziala jeszcze nie dotarlem do domu i nie sprawdzalem
jak sprawdze napisze i dam adres do chlopakow

1 polubienie

pytanie co przylutowali, bo moja taśma w rozsypce i raczej nie do reanimacji :slight_smile:

wiesz ta wtyczke sata da sie rozebrac ja ja rozberalem i delkatnie wycagalem zeby nie uszkodzic tych drucikow co stykaja sie w dysku
moja tasma tez dopadla od czarnej wtyczki sata
przylutowali tasme do plytki sata

1 polubienie

to prosty temat, jeśli miałeś ją to miałeś farta, moja niestety rozleciała się całkiem (nie tłumacząc szczegółów - moim zdaniem nie do odratowania).

myslalem ze to zdjecie co dales to juz zepsuta tasma ze ci poprostu sie odlaczyla od tego czarnego slotu

1 polubienie

nie dziala… dysk hdd odpala na tym kablu dysk ssd nie… po zlutowaniu moze jakas sciezka robi zwarcie, jak instaluje windows to dysk instalka wykrywa choc w biosie go nie znajduje
wiec dalej jedziemy razem kurcze trzeba cos wykombinowac bo urzadzenie takei spoko a nieuzyteczne
tez pisalem do Gigabyta i odpis ze nie dysponuja takimi kablami

1 polubienie

mi powiedzieli, że wyślą za 50 euro :slight_smile:
kupiłem drugi podobny model, będę miał najwyżej dawce :slight_smile:
jedyne możliwe rozwiązanie

Trzeba te taśmy zawsze przelecieć miernikiem, bo bywa, że tak samo wyglądające, od dosłownie jedną literę innego modelu mają inaczej poprowadzone złącza i leci z dymem coś.

Zdaje się, że Amazon ma coś takiego.

1 polubienie

pracuje już na tym drugim urządzeniu, po podłaczeniu gotowego dysku z systemem jest ok (tak w szczegółach).
Niestety nadal pozostaje kwestia tej nieszczęsnej taśmy do starego urządzenia - jakoś nie mogę odpuścić.

przerobiłem już:
KONEKTOR HDD HP ENVY 15-J DW15
IDEAPAD 320-15IAP
HP Pavilion 15-AC 15-AF 15-AY

niestety żaden nie pasuje.
Konektor musi mieć taśmę 10pin o szerokości 10mm ±1mm

spróbuję chyba ten co podesłałeś - znalazłem na ali tańszy Dla HP ENVY 15 15 j105tx 15 j Laptop DW15 SATA kabel elastyczny złącza HDD Adapter Drop Shipping|Kable i złącza do komputera| - AliExpress

@wilkzhr
podasz mi proszę namiary do tych ludzi od lutowania ? Może jedna uda się wskrzesić ten syf co został :slight_smile:

chcesz to przyslij mi to im zawioze bo tez mam do nich temat jeszcze z tym zwiazany
a jak cos to Laptopy | Fhu Electrotel

to z ali widac ze jest waskie nie ma 10 mm jak popatrzysz stosunek tasmy do wielkosci zlacza