Gigabyte EP35-ds3r - problem z BIOS-em

Witam!

Mój problem wygląda następująco. Mam problem z płytą główną EP35-DS3R, polegający na nie możliwości poprawnej pracy. Objawia sie to tym, że podczas planszy startowej - POST (test pamięci itp.) pojawia się komunikat “Backup Bios Cheksum Error” lub “Main Bios Checksum Error”. Następnie uruchamia się automatyczne odzyskiwanie BIOS-u i restart komputera. Po restarcie od nowa to samo i tak w kółko. Jakieś propozycje czy jedynie wgranie nowego BIOS-u w serwisie rozwiąże sprawę? Problem się pojawił po dołożeniu kolejnych dwóch kości pamięci OCZ Titanium EPP DDRII 2GB/800 (2 x 1GB) CL4 (po ich wyjęciu nadal występuje). Próbowałem już wymianę baterii oraz uruchamianie komputera bez karty graficznej lub pamięci.

Konfiguracja:

Procesory Intel Core2 Duo E7200

Płyty główna Gigabyte EP35-DS3R

Pamięci DRAM 4x OCZ Titanium EPP DDRII 2GB/800 (2 x 1GB) CL4 (OCZ2T8002GK)

Karty graficzne GeForce 9600 GT 512MB 2xDVI (PCI-E)

Jak możesz wejść do biosu to ustaw Load Optimized Defaults.

Lub

http://ocforum.pl/showthread.php?t=9158

Niestety nie da się wejść do BIOS-u. Podobnie restart za pomocą zworek nic nie daje. Jakieś inne sugestie?

Jak masz dyskietkę to próbuj metodami z linku lub na serwis.

Spróbuj może tak: jak wstaje komp to za chwile reset i znowu wstanie reset i jeszcze w ten sposób ze dwa trzy razy.

W cuda niewierze, ale i tak Twój sposób nie zadziałał. :frowning:

Jeśli płyta jest na gwarancji to radze iść oddać i niech wymieniają może trafiłeś na uszkodzony model.