Gigabyte GA-EP43-S3L, uruchamianie i restarty

Witam,

Mój problem wygląda następująco: podczas włączania komputera występuje 5 restartów (przy ekranie w trybie spoczynku) po których następuje [pik] oraz uruchomienie ekranu i dalej już maszyna włącza się normalnie.

Podczas tych restartów słychać jak kilkakrotnie włącza i wyłącza się dysk twardy oraz napęd. Szukałem po forach i googlach, jednak nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Dodam, że mam zasilacz Amacroxa 500W, który w zupełności wystarcza dla mojego komputera.

Pytanie brzmi: Co zrobić (przestawić w biosie, zaktualizować? czym?) aby komputer włączał się normalnie?

Proszę o porady i sugestie,

Pozdrawiam

Rosomakk.

Witam.

Swego czasu miałem podobny problem (co prawda z inną płytą). Jeżeli używasz/masz zainstalowany program do oszczędzania energii Gigabyte Easy Energy Saver to odinstaluj go. U mnie na Vista ultimate 64 bit pomogło :slight_smile: Pozdrawiam.

Niestety, nie mam zainstalowanego Energy Savera (owego chyba nie ma nawet na windows 7 64 bit).

Proszę o dalszą pomoc :slight_smile:

Skonfiguruj napędy SATA jako ATA w BIOS-ie. Jak wywali błąd przy starcie Windy wybierz: ostatnia znana dobra konfiguracja. Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź, jednak za nic nie wiem gdzie to zmienić w biosie (przeszukałem cały :wink: ). Naprowadzisz mnie? :slight_smile:

Pozdrawiam.