Gigabyte GA-G31M-ES2L Nie działa USB

jedno gniazdo USB zintegrowane z płytą główną nie działa ?

Jeśli tak to gorsza sprawa.

nie zintegrowane wszystkie działaja .

tylko dodatkowe 2 nie . na obudowie

Udało mi sie jakos podlaczy tak ze 1 zalezne jest od 2. Ale pena wykrywa ale jest komunikat ze nie znane urzadzenie :frowning:

a myszka dziala ale musi byc cos w 2 usb bo tak to nie dziala

Chwilka, żebym dobrze zrozumiał.

W przednie usb masz wpiętą mysz i działa, ale jeśli wpinasz pendrive (mysz cały czas wpięta) to system gada, że nie rozpoznaje urządzenia.

Czy tak jest ?

nie jak mam myszke wpieta to nie dziala a jak w 2 port wpene pena to myszka dzial i wyskakuje komunikat nie urzadzenie nie rozpoznane blblbl

W takim razie włóż mysz do tylnego gniazda USB, zintegrowanego z płyta.

Następnie włóż pendrive do przedniego gniazda, spróbuj po kolei z każdym i zobacz czy w każdym wykryje ci pendrive.

Jeszcze pytanie, być może głupie, ale w swoim życiu widziałem różne dziwy. Czy wtyczki USB do gniazd na płycie głównej podpinałeś w czasie włączonego komputera czy go wyłączyłeś ?

wszystko z tylu dzial wykrywa tylko z przodu nie wykrywa nie wiem co jest .

Teraz już nic z tego nie rozumiem.

Najpierw piszesz, że mysz działa z przodu na jednym porcie, potem piszesz że nic nie działa.

W taki sposób trudno jest Ci pomoc, jeśli opis sytuacji jest niezbyt klarowny.

Pisze jak teraz jest !

A wiec tak Podłanczam Mysz w 1 USB i nie działa ale sie swieci czyli zasilanie jest. Potem podłacze w 2 por Pena i myszka działa .

a z tyłu pena wykrywa bez zadnych błedów

a jak własnie podlacze pena z przodu zamiast myszk zmienie na pena to pisze komunikat urzadzenie nie rozpoznane

Teraz już trochę jaśniej.

Wygląda mi to na błąd w połączeniu wtyków do płyty głównej.

Czy na którymś z wtyków USB (te które wchodzą na płytę główną) jest litera “V” ?

Wtyki masz foto w 1 poście jak wyglądają

Widziałem, czasem są oznaczenia po przeciwnej stronie wtyku.

Dla mnie jest to ważne, bo jeden pin odpowiada za napięcie i jego złe wpięcie może uniemożliwić korzystanie z USB lub doprowadzić do jego uszkodzenia.

Przy wtyczce z oznaczeniem “-” (minus) jest czarny kabel ?

1 i 2 wtyk jest taki sam nie ma zadej literk V jest tylko na tym oddzielnym pojedynczym wtyku napis TKG

TAk w - jest czarny kabel i tam włąsnie jest te TKG

OK w takim razie poda ci schemat podłączenia. Spróbuj tak podłączyć, oczywiście przy wyłączonym komputerze.

Litera “O” oznacza pin na płycie głównej. Jak widzisz ostatni pin, w rzędzie gdzie jest ich 5, nie może być obsadzony.

Wtyczka nr 1

  • PORT- PORT+ -

O O O O

O O O O O

  • PORT- PORT+ -

Wtyczka nr 2

Daj znać jak to zrobisz.

Ja z tego schematu zrobiłem i nic nie działa

Jeśli robiłeś wg tego schematu po lewej na Twoim rysunku, to powinno działać.

Nie sposób jest się pomylić, podane są jakie kolory kabli, pod jakie piny wchodzą.

Jeśli jednak nie działa to ja pasuje. Może ktoś forumowiczów Ci pomoże.

No własnie nie działa i w tym cały sęk. I sam juz nie wiem co robic :frowning:

Dodane 20.03.2011 (N) 14:23

Nikt nie pomoze ?

a może spróbuj zainstalować od nowa stery do płyty głównej?

a co to ma niby pomóc ?

Odpaliłem Everesta i tykrywa tylko 4 porty USB tylne z 6 ktore mam

“and1981” - moim zdaniem albo masz pourywane przewody od gniazd USB przedniego panelu, albo gniazda są uszkodzone fizycznie, albo… te gniazda są za stare i nigdy z tą płytą główną pracować nie będą.

Jeśli nie zmieniałeś płyty głównej, to tak jak pisze Poraj, zostaje jedynie uszkodzenie fizyczne.

Spotkałem się z taką sytuacją, kiedy po wymianie płyty głównej w starej obudowie, gniazda USB z przedniego panelu odmówiły posłuszeństwa.

Dopiero wymiana całego modułu z gniazdami USB, które zostały “przeszczepione” z innej, nowszej obudowy naprawiła problem.