Gigabyte GA-G31M-ES2L Nie działa USB

Witam tak jak w temacie mam płytę GA-G31M-ES2L i własnie nie działa USB chodzi o dodatkowe w obudowie z przodu.

Nie chcący odłączyłem 2 kable i teraz nie wiem jak to podłaczy zęby działało :frowning:

Mozę kto wie jak to połączyć żeby znowu działało :

http://www.scribd.com/doc/38937585/Motherboard-Manual-Ga-g31m-Es2l-Es2c-e <— Schemat strona 30.

201103201377.th.jpg

Wejście USB1 USB 2

201103201378.th.jpg

TAk wyglądają kable

Tak, jak trzymasz to na fotce wetknij, poczawszy od czerwonego kabelka, w piny 1, 3. 5, 7. Na płycie są chyba malowane oznaczenia pinów. Czyli na końcu ten odrębny kabelek. Podobnie drugi szereg, tylko że piny 2, 4, 6, 8. Kieruj się też oznaczeniami w instrukcji.

No ok ale W USB1 Czy w USB 2 ?

Obojętne! Każde z tych gniazd obsługuje dwa przednie gniazda USB. Które z nich wybierzesz nie ma znaczenia.

Dodane 20.03.2011 (N) 12:03

Z kazdego gniazda na przednim panelu powinien wychodzić odrębnie komplet takich kabelków.

no tak i mam 2 kable z takimi wtyczkami i te 2 kable np w USB 1 podłączyć ?

Tak jest!

Zaraz sprawdzę

Jeśli masz dwa gniazda USB z przodu, to mozesz wykorzystać wyłącznie gniazdo USB1 na płycie. Najpierw wetknąć w rząd nieparzysty, potem w parzysty. Powinno być OK.

Dodane 20.03.2011 (N) 12:13

Powtarzam! “+” w pinie 1, “-” w pinie 7 - dla jednego kompletu kabli.

“+” w pinie 2, “-” w pinie 8 - dla drugiego kompletu kabli.

No niestety nie działa tak jak powiedziałes:( wczesiej

Jeśli nie działa, a na pewno podłączyłeś tak jak piszę, to powtórz tę robotę, ale na gnieździe USB2. Moim zdaniem jednak powinno być dobrze. W przeciwnym razie, nie wiem gdzie jest błąd.

w 2 to samo zrobiłem i tez nic :frowning:

Jeszcze jedno. Zdarza się, że niektóre stare obudowy ze starymi gniazdami, tzw. USB 1.0, nie chcą współpracować z najnowszymi płytami głównymi. No ale to już inna sprawa. Więcej Ci nie mogę pomóc. Kiedyś, instalując nową, nowoczesną płytę główną, zmuszony byłem do wymiany przednich gniazd USB na nowoczesne USB2.0, bo te stare nie chciały działać (pendrive nie był widoczny) z nowa płytą główną.

wszystko dzialalao

Znaczy, wszystko działało przed tym prawidłowo?

wszystko dzialalao

No cóż, więcej już nie potrafię Ci pomóc.

Czy przed uszkodzeniem w to USB miałeś włożone jakieś urządzenie ? (gamepad, pendrive itd itp)

Jeśli tak to czy przypadkiem nie miałeś komunikatów od systemu w stylu “urządzenie może pracować szybciej jeśli …” coś tam dalej jest, ale nie pamiętam dokładnie formułki.

Jaki kolor kabelka jest przy luźnym wtyku ? Czy oprócz znaku “-” (minus) nie ma tam literki “V”, a może taka literka jest na wtyczce z napisem PORT ?

Podaj dokładny model obudowy.

no cos wczesniej takiego było ale wszystko dzialalo . Potem podlaczylem myszke i cos nie dzialala i chcialem dopchnac kabelki . ale nie chcacy pociagnolem i teraz chcialem podlaczyc i nie wiem jak

USB z tyłu obudowy (na płycie głównej) działają ?

Przeczytaj mój poprzedni post, wyedytowałem go i podaj informacje o które proszę.

z tylu działaja

a reszta ok .

no byly pare razy takie komunikaty

to z przodu w obudowie 2 dodatkowe