Gigabyte GA-G31M-S2C G31 - sterowniki WLAN

Witam,

Zakupiłem nowy komputer, pełen zestaw. Sterowniki pościągałem i wszystko ładnie trybi. Wszystko, oprócz internetu (karty sieciowej).

Zakupiony komputer:

http://www.marwiz.pl/Komputer_Dual_Core … 2-836.html

Zainstalowany system:

Windows XP, SP2

Pobrałem sterowniki:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … m-s2c.html

(Realtek Realtek PCIe LAN Driver) i nadal nie działa.

Jak podejść do tego problemu?

Nie ściągnełeś przypadkiem sterownikow od 7/visty ?

W Menedżerze urządzeń masz znaki zapytania? W zakładce karty sieciowe nie masz swojej karty sieciowej?

Odinstaluj wszystkie sterowniki związane z siecią, przeczyść komputer CCleanerem (pliki i rejestr), pobierz najnowsze sterowniki z oficjalnej strony producenta http://www.realtek.com/downloads/downlo … 1/RTL8401P i zainstaluj.

Internet masz w kablówce etc? Nie musisz zgłaszać administratorowi nowej karty sieciowej, czy może łączysz się przez router?

Nie mam, wszystko prawidłowo zainstalowane, zero znaków zapytania.

Zrobione i niestety nadal nie działa.

Internet mam w kablówce, nie korzystam z routera. Od dostawcy Internetu dostałem sterowniki (Ralink Wireless LAN). Na laptopie mam to zainstalowane i działa, w poprzednim komputerze też działało. Na tym nowym też zainstalowałem, jednak nie działa. Może w tym jest problem?

Zadzwoń do operatora i powiedz, że Ci internet nie działa na nowej karcie sieciowej i co masz zrobić (bo sterowniki wszystkie poprawnie zainstalowane).

Co masz w zakładce karty sieciowe?

zonk123 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat viewtopic.php?f=16&t=394978

Witam.

Prawdopodobnie chodzi o identyfikację karty sieciowej (adres sprzętowy urządzenia - MAC) przez ISP. Możesz na próbę zmienić w nowym kompie adres mac na identyczny z tym w laptopie. Z drugiej strony nie wiem, czy tutaj się nie mylę a operator rozpoznaje klienta po adresie MAC-u modemu.

Rozwiązanie w takich sytuacjach (2 komputery + internet z kablówki) to zamówienie routera u dostawcy internetu lub samodzielnie, pracownicy pomogą w konfiguracji.

Gdy podłączam kabel od Internetu wyskakuje znak zapytania i nowa pozycja na liście niezainstalowanych:

  • 802.11 bg WLAN

Karta sieciowa jest zainstalowana i to jedno. Drugie to jakieś badziewne urządzenie, które łączy kabel od anteny zza okna z kablem, który trafia do komputera. Czułem, że to właśnie chodzi o to mało urządzonko (podłączane na USB).

No to może powiedz co to dokładnie za urządzenie…

Nie wiem co to za urządzenie, coś od Edimax. Nie mam dokładnego numeru, opakowanie ze sterownikami gdzieś się zagubiło.

Niemniej jednak wydaje mi się, że po zainstalowaniu sterowników do obsługi sieci bezprzewodowej to Internet zadziała. Urządzenie, które mam zamienia połączenie z Internetem z radiowego (tam kabel z dziwnym wejściem) na wejście do USB. Przez to nie potrzebna mi obsługa karty sieciowej w komputerze, a WiFi z tego co widzę.

Dlatego też muszę poszukać sterowników WLAN do płyty głównej Gigabyte GA-G31M-S2C G31 i jak na razie bez większych skutków. Potem będę dzwonił do nich, aby znów mi wydali sterowniki, trudno.

No to było trzeba tak od razu…

Musisz znaleźć sterowniki do tego urządzenia co podpinasz pod USB i tyle, nic z płytą główną nie jest związane.

Z tego co widzę, to do działania internetu z tego urządzenia wymagane jest WiFi (dlatego na laptopie działa, a na PC mimo zainstalowania sterowników nic nie chwytało). Zainstalowałem sterowniki i nadal nie hula z informacją, że brakuje mi karty WLAN.

Poprostu trzeba do kompa dokupic karte wifi