Gigabyte Ga-G31m-S2L a Gigabyte GA-EG41MF-S2H?

Jaka jest róznica pomiedzy tymi dwoma płytami głównymi? Czy G41 jest dużo wydajniejsza od swojego poprzednika G31? Bo mam teraz G31 a G41 kumpel chce mi odsprzedać za naprawde grosze i nie wiem czy warto.

Hej,

Różnice pomiędzy płytami podobne jak w przypadku chipsetów, o które są one oparte. Zresztą pisałem już conieco w tym temacie. Dodatkowo spójrz do tego linka - jest w nim porównanie obu płyt, na podstawie danych w bazie Gigabyte’a. Ogólnie więc - poza różnicami wynikającymi z zastosowanie innych chisetów o których pisałem w poście porównawczym G31 i G41 - mamy na dobrą sprawę dwie znaczące różnice:

:arrow: płyta z układem Intel G41 ma nieco lepszy zintegrowany kodek dźwiękowy - Realtek ALC888 (8-kanałowy) - płytka z Intel G31 wyposażona jest w 6-kanałowy kodek Realtek ALC662,

:arrow: rozmiar fizyczny płyty - ta z układem G41 jest większa 24.4cm x 24.4cm.

I na koniec jeszcze jedna uwaga - w płycie z układem Intel G41 producent nie udostępnił możliwości obsługi pamięci RAM DDR3 - opcja jej użycia została po prostu pominięta przez producenta. :slight_smile:

Wg mnie - jeśli masz okazję kupić ją za grosze - warto - choćby jako rodzaj ubezpieczenia na wypadek, gdyby Twoja płyta odmówiła kiedyś posłuszeństwa… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus