Gigabyte GA-M56S S3 jakie możliwości OC?

Szukałem testów po necie, nie znalazłem, więc zakładam tutaj.

Wiem, że płyta Biostar TF560 z takim samym chipsetem nF560 jest rewelacyjna do OC, jedna z najlepszych z płyt do x2.

Ale Biostar jest dostępny tylko w jednym sklepie w Polsce “Shift” a ja muszę kupić kompa w jednym miejscu, tymczasem w shift nie mają wszystkiego, co chcę wybrać.

Czytałem bardzo złą recenzję MSI K9N Neo-F V3 i obawiam się, że wszędzie dostępny Gigabyte GA-M56S S3 także może być zwykłym gniotem.

Kto wie jakie ten giguś ma OC? Jakiś test? Jakieś problemy, typowe awarie? Kupić M56S S3 za 215pln, czy jednak Biostara TF560 za 300pln w innym niż reszta sklepie?

Może lepiej kup coś na nf570 np. foxconna n570sm2aa

Ale dlaczego? 560 to dobry chipset, ma możliwości. SLI mnie nie interesuje bo kupię radeona. Czy masz jakieś testy na potwierdzenie, że 560 jest złe?

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3051&p=6

lub dfi nforce 4/ nforce570 - to są najlepsze płyty do OC - osiągają do 400Mhz HT…

Ja tylko potrzebuję HT 320 z tego co czytałem, to Biostar osiąga HT350.

Ma też jedna zaletę, której nie ma Gigabyte, a mianowicie dźwięk HD8+2 a GB tylko 7+1, żona jest muzykiem, więc póki nei kupię czegoś profesjonalnego to będę miał + dla Bistara no i te kondensatory w sekcji zasilania, wyśmienite!

Ale nie znalazłem ani jednej rzetelnej recki Gigabyte a jest tańszy 80pln, dlatego tylko pytam was, czy nie warto oszczędzić te 80 dych i kupić M56S który też ma opcję OC, ale nie wiem na ile się da go wykręcić. Właściwie to wiele nie potrzebuję, na co dzień nie będę go bardzo kręcił, bo chyba wezmę mocny procek 5200 65W i tylko w razie wyśrubowanych gier podkręcę ponad ten pułap, kiedyś pewnie się przyda :slight_smile: :roll: