Gigabyte GA-m57Sli-S4 problem z dźwiękiem!

Cześć mam pewien problem z dźwiękiem.

Dzieje się coś dziwnego mianowicie - włączam kompa dźwięk powitalny “windowsowski” gra pięknie, oglądam film lub gram w jakąś grę wyłączam i… nie mam dźwięku w żadnych aplikacjach - nie odtwarza muzyki, po ponownym włączeniu filmu lub gry nie ma dźwięku, natomiast o dziwo dźwięk jest w systemie gdy poruszam się między dyskami słychać to charakterystyczne kliknięcie gdy wyłączam kompa odgrywany jest dźwięk wylogowania z systemu, natomiast gdy kliknę w panel sterowania >> dźwięki i urządzenia audio >> suwak przy głośności urządzenia jest nieaktywny, klikam w zakładkę audio i wszystkie pozycje są nieaktywne. Po restarcie kompa dźwięk jest wszędzie ale po uruchomieniu filmu gry sytuacja się powtarza.

Specyfikacja mojego kompa:

płyta główna: Gigabyte GA-M57-SLI-S4 << karta muzyczna zintegrowana, ale po wrzuceniu karty muzycznej do pci innej nic sie nie zmienia :((

procek: amd athlon 6000

graf: gigabyte 8600 gt

ram: 4 gb

Proszę o pomoc.

Hmmm… Ciężka sprawa… Spróbuj zainstalować aktualizacje do systemu, a najlepiej zaktualizuj sterowik od karty dźwiękowej, znajdziesz go tutaj:

http://gigabyte.pl/products/mb/driver/g … s4_20.html

Spróbuj też zaktualizować bios, jednak przy aktualizacji biosu upewnij się którą rewizję płyty masz (1.0, 1.1, czy 2.0), bo są trzy rewizje Twojej płyty. Sterowniki działają na obydwóch rewizjach, a bios to już jest inna bajka.

oki probujemy zainstalowac nowsze sterowniki zobaczymy co z tego wyjdzie :slight_smile:

I wszystko gra pięknie - wyszło, że to sterowniki kłóciły się ze sobą. Dzięki za pomoc.