Gigabyte GA-M61SME-S2

Jaką płytę kupiłeś?
Jak masz dysk twardy? ATA, czy SATA?

płytę kupiłem tę co u góry mi link dano phenon

ale widzę,że ciężko będzie chyba , bo i inne przewody nie wiem gdzie wpiąć

na starej pisze SATA II

Jeśli kupiłeś płytę z tej aukcji allegro.pl/phenom-ii-x2-545-3-0ghz-2gb-asrock-k10n78fullhd-i6912117318.html to z podłączeniem nie powinno być większych problemów. Płyta ma 6 portów SATA II, o których wspominasz + złącze IDE dla dysków starego typu na szeroką taśmę. Reszta wtyczek również jest standardowa (złącza USB wewnętrzne, złącza przedniego panelu obudowy).

https://forum.dobreprogramy.pl/clicks/track?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fphenom-ii-x2-545-3-0ghz-2gb-asrock-k10n78fullhd-i6912117318.html&post_id=3423966&topic_id=540151

taką kupiłem

największy problem z podłączeniem włącznika głównego, ponieważ jest 4 cienkie przewody i tutaj nie mam pojęcia ,gdzie je wpiąć

znaczy wiem gdzie, tylko jak
przewody bialo/niebieski
biało/czerwony
czarno/czerwony
czarno zielony


To schemat z instrukcji obsługi. Przy takim schemacie (na płycie może nie być wyraźny) nie powinno być większych problemów z podłączeniem.
Kolorowe przewody, o których piszesz też są w posobny sposób opisane. Wystarczy pomyśleć…

dzięki widzę to na płycie, tylko jak kolorami je wpiąć

Każda obudowa ma inne kolory, patrzysz na opis na każdym kabelku i właściwie podłączasz. W razie większych problemów wrzuć wyraźne zdjęcia tych kabelków z widocznymi opisami, pomogę w podłączeniu.

oznaczenia:
+ -
Power SV
ResetSW
HDD

Powinieneś mieć też czwarty przewód - power led, który podłączasz pod pierwszy i drugi pin na płycie.
Sam Power SV pod 3 i 4 pin w górnym rzędzie.

3 i 4 pin w dolnym rzędzie.

1 i 2 w dolnym rzędzie.
W przypadku Power SV możesz pomylić polaryzację, tutaj nie będzie mieć znaczenia.

jak pisze w instrukcji Pled (plus), Pled (minus) to tak podłączyć ten kabel plus,minus ?

Longhorn JESTEŚ WIELKI PC żyje, więc ogromna prośba o pomoc w podłączeniu 2 HDD
potem podpięcie chyba portów USB na przednim panelu (chyba tak bo patrzę gdzie kabelki lecą)
i głośnika

ale dysk najważniejszy

w starej płycie było 2 gniazda pod ten przewód od drugiego HDD
w nowej jest 6 takich gniazd, może wszystko jedno gdzie to podłącze???

dobrze podłączyłem i wszystko działa
bardzo dziękuję za pomoc