Gigabyte GA-M68M-S2P rev.1.0 - Jakie PCI-E?

Witam. Posiadam płytę (model jak w tytule), no i mam pewien problem, mianowicie, nie mam pojęcia, czy ona ma PCI-E 1.0 czy 2.0. Na stronie producenta jest tylko napisane PCI-E x16, w instrukcji też. Obecnie używam zintegrowanej grafiki, ale chcę kupić coś w miarę mocnego np. GF 9600 GT (może nie nowość, ale dla mnie póki co wystarczy). No i nie chcę wywalić kasy w błoto dowiadując się, że moja płyta jej nie obsłuży :confused:

Może ktoś wie jak to sprawdzić?

Ma 1.0

http://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Expres … xpress_2.0

No to pięknie… Ja w sumie już głupieję czytając fora w necie i nie wiem, czy karta z szyną PCI-E 2.0 pójdzie bez problemu na płycie z szyną PCI-E 1.0 …

Będzie działać w obie strony, nie ma jakiś potężnych różnic między wer 1 a 2.

Nie ma problemu. Zasadniczo w tym całym PCI-e 1.0, 1.1, 2.0 chodzi o prędkość przesyłu danych. Sam posiadam 9600GT i jeszcze 2 miesiące temu korzystałem z PCI-e 1.0 . Jedynie co zauważyłem to skok w 3dMarku o około 300 punktów, lecz nie wiem czy jest to spowodowane mostkiem czy właśnie tym że miałem 1.0 a mam 2.0. Niczego się nie obawiaj. Wkładaj i ciesz się grą.

Dzięki za odpowiedzi.

Trochę jeszcze poszukałem, no i wygląda na to, że faktycznie będzie działać. Jednak będę musiał podłączyć dodatkowo zasilanie 2xMolex-6pin.

Teraz pytanie, czy mój zasilacz to udźwignie? Quoltec 425w a wewnątrz zestawu nic nadzwyczajnego, Athlon II x2 245 2,9GHz, dysk Sata II samsung 500GB i DVD-RW LG.

Sorry za lamerskie pytania, ale nigdy nie byłem jakimś maniakiem grania, żal mi było kasy na kompa do gier, ale, że się całkowicie upalił stary, kochany złomek, trzeba było w końcu coś kupić :stuck_out_tongue_winking_eye:

Kolego pomyliłeś się ta płyta główna ma chipset 630 więc ma pci 2.0