Gigabyte GA Z270 Gaming K3 (temp. i Windows 7)

Witam,

Złożyłem sobie PC na wyżej wymienionej płycie, do tego i5 7600K, Fortis 3, Pamięci Corsair 3000Mhz.

Mam kilka pytań:

  1. Czy to normalne, że zegar procka w Biosie idzie full turbo 4.2 GHz?
  2. Przy wyżej opisanym 4.2GHz i obrotach wentylatora 900rpm, osiagam 36 stopni (idle?) to dużo?
  3. Po wyjściu z Biosa, bez zmiany żadnych ustawień, dając po prostu Save and Exit, komputer tak jakby włącza się, lecz brak obrazu. Pomaga przytrzymanie dłużej przycisku Power i jakby urichomienie “na czysto”. Taka sama sytuacja występuje gdy daje np reset w trakcie próby instalacji Win 7 do czego przejdę za chwilę. Jestem przewrazliwony czy to usterka? PC na chwilę obecną nie daje innych objawów, diody Led nie sygnalizują żadnych problemów z pamięcią czy procesorem.
  4. Czy istnieje możliwości instalacji na tej płycie i tym chipsecie Windows 7? Pobrałem Windows installer, dopialem sterowniki które program sam zasugerował, jednak dalej wysypuje się na starcie instalacji twierdząc, że brak mu odpowiednich driverow. Myszka działa, klawiatura też, dysk Ssd - Goodram Iridium Pro - czy jestem skazany na Win10?

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Pytalski

“Wyżej wymieniona płyta” - to w przypadku GA jakieś 20 różnych modeli … To tak na marginesie.
ad.1 tak
ad.2 nie - to nie dużo
ad.3 po wyjściu z UEFI przez opcję “zapisz i wyjdź” komputer powinien się wyłączyć, a następnie po kilku sekundach włączyć (sam - bez naciskania przycisków). Jeśli tak nie jest - to nie jest to prawidłowy objaw.
ad.4 tak - jest możliwość zainstalowania Windows 7. I wystarczy do tego “Intel SATA Preinstall driver” do pobrania ze strony producenta i wgrania na pendrive.

Witam po dodaniu plików do bootowalnego pena w końcu idzie ale jest problem przy wyborze partycji sprzęt jak kolega powyżej.
dzięki za pomoc