Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB, dziwna wydajność

Witam wszystkich forumowiczów “dobreprogramy.pl”

Od kilku dni jestem posiadaczem “Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB” i w sumie nie wiem co mam o niej myśleć, dodam że mogę ją zwrócić do 14 dni od zakupu.
Zawsze się zastanawiałem jak sprawdzić taką kartę GPU po jej zakupie, czy sam dobry benchmark jak np. 3DMark wystarczy czy może jeszcze trochę ją potestować w nowych grach w ustawieniach na Ultra.
Najpierw zacząłem z podkręcaniem bo na YouTube znalazłem filmik z podkręcaniem tej karty i podkręciłem ją do takich wartości 

pv9.png
Karta zachowywała się raczej stabilnie w “3DMark Time Spy” ale po odpaleniu gry “Battlefield 1” zaczęły się problemy, najpierw gra zaczęła się zacinać a potem wyskakiwały dziwne komunikaty

6652809_Error.PNG

6652811_20161113_104734.jpg
Może zacznę od “3DMark Time Spy” standardowo bez OC ta karta w sieci wyciąga w tym teście ponad 4300 punktów a moja nie wyrabia nawet 4000 z CPU i5 4690K i 16 GB RAM podobnie jest w innych testach 3DMark.
Największy problem zaczyna się w grze “Battlefield 1” bo przy standardowych zegarach 
GPU Clock 1595 
GPU Memory 2002
gra często się zacina nawet na pół minuty, najpierw obraz staje na kilka sekund w miejscu by potem co kilka sekund puszczać pojedynczą klatkę, najbardziej jest to dokuczliwe w rozgrywce online.
Przeinstalowałem sterowniki i DirecX ale problem nie ustał czy w takim razie powinienem pomyśleć o wymianie taj karty np. na MSI GTX 1060 Gaming X 6GB ?
Co Wy o tym myślicie, czy powinienem się martwić ?
Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc.

Podobno są problemy z nowym sterownikiem Nvidia GeForce Game Ready Driver 375.86

Takiego podkręcania “na czuja” nie polecam. Efekt może być taki, że uszkodzisz sobie kartę. Nie wiadomo czy już to się nie stało. Powróć do fabrycznych ustawień zegarów i przeinstaluj sterowniki. Jak chcesz poprawić wydajność to nie takim podkręcaniem tylko w sterowniku masz ustawienia akceleracji 3d i tam możesz sobie dopasować wydajność np. wyłączając antialliasing, sterując funkcją physix i itp.

Napisałem że po OC ustawiłem zegary na domyślne bo od razu były problemy.

A jakie jest OC nie na czuja bo może zrobiłem coś nie tak ?

Podkręciłem odrobinę mniej niż na filmiku z YouTube.  

Na nowym sterowniku jest dalej zacinanie się gier więc oddaje tą kartę do sklepu puki jeszcze mogę.

Ale mam jeszcze ostatnie pytanie. 
Zawsze jak robiłem testy tej karty w 3DMark to Physics score był o ponad połowę niższy (6000ptk.) bo standardowo dla tej karty to około 16000ptk., czy to normalne. 
Taka wiedza na pewno mi się przyda na przyszłość. 

1030722200_1479761311_thumb.jpg 8361876800_1479761312_thumb.jpg 1988020500_1479761313_thumb.jpg 

Z tym Physics to już wiem że to chodzi tylko o CPU.
Kartę już zwróciłem i chcę ją wymienić na MSI GTX 1060 Gaming X 6GB albo na ASUS STRIX GTX 1060 06GB, trochę trudny wybór.