Gigabyte HD6850 demontaż chłodzenia

Witam, chciałbym dowiedzieć się, czy jak zdemontuję chłodzenie tej karty w celu porządnego wyczyszczenia(już zdołała mi się niestety porządnie zakurzyć) to stracę gwarancję?

Tak.

Użyj sprężonego powietrza do wyczyszczenia.

Miałem i ja ten dylemat. Po roku używania komputera miałem zbyt duże temperatury CPU i po konsultacji w serwisie zdecydowałem się na wymianę coolera po argumencie, że najprawdopodobniej, procek nie przeżyje jeszcze roku używania na gwarancji. Temperatury spadły po wymianie na cichy i wydajny arktic, z tych lepszych, co już jest z pastą. To samo zrobiłem w komputerze drugim, z tym, że postawiłem dodatkowo zmienić zasilanie tracer na fortrona. CPU ani słyszę po wymianie coolera.

Tyle że w twoim przypadku producent procesora nie narzuca używania ich chłodzenia dołączonego do niego i możesz go zdejmować do bólu .Inaczej jest z kartą graficzną gdzie już w nią znacznie ingerujesz i wymiana przez mało świadomego użytkownika może się skończyć uszkodzeniem karty.

Do ryzyka nie namawiam. Przyjechał fachman z Bino i zrobił elegancko, za 30 zł usługa przywiezienia i montaż. Towar tańszy niż w Komputroniku.

Mnie nie chodzi o zmianę chłodzenie, tylko ściągnięcie obecnego, usunięcie tej plasikowej osłony, wyczyścić i złożyć do kupy.

Mimo wszystko ślady ingerencji raczej będą, i w razie gwarancji prawdopodobnie odmówią ci naprawy/wymiany.

W takim razie zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego na śrubkach nie ma chociaż jednej naklejki z napisem zerwanie grozi utratą gwarancji? Chyba najlepiej będzie napisać do Gigabyte’a w tej sprawie i poprosić o zajęcia stanowiska…

Raczej nie oczekuj na szybką odpowiedź(do 2 tyg na mail) .Po drugie zdjecie chłodzenia wiąże się ze zmianą pasty która jest specyficzna gdyż jest silnie łącząca posiada specyficzny kolor,bardzo podobny posiada firma AB ,pasta dostepna na allegro za niecale 2zł lecz ma rzadszą strukturę .

Wszystko jasne - znam już oficjalne stanowisko Gigaszajsu:

Czyli miałem rację i można bez obaw rozkręcić kartę, o ile jest się pewnym, że uczyni się to bez mechanicznego uszkodzenia PCB.