Gigabyte K8U - chipset Uli 1689 OverClocking

Proszę o nie pisanie postów nie związanych ściśle z tematem !!

Czy ktoś ma doświadczenie z podkręcaniem procka (Sempron 2600 + 64bit) na wymienionej w temacie płycie głównej GA-K8U. Ma ona możliwośc ustawienia FSB od 200 do 500 MHz (wiem że te wartości są nierealne). U mnie chodzi stabilnie 8x225 ( +12%) czyli wychodzi efektywna częst. takt 1800 MHz zamiast domyślnej 1600 MHz. Mój zasilacz ma 400 W (jakas chyba niezbyt dobra firma Mustang - ale napiecia są stabilne)

aha, aktualnie temp. procka nigdy nie przekracza 30 stopni C, a podczas normalnej pracy wynosi 20 - 22 stopnie C (dane z Everestu)

Mikhey czy ty masz do nas jakieś pytanie w związku z tym co napisałeś czy ma to być tylko kolejny temat-przechwalanka, tzn mamy dopisywać kto ile podkręcił bez żadnego końcowego wniosku?

I tak lepsze DFI ;]

Przechwalanka ?? :? Przecież nie osiągnąłem żadnego dobrego wyniku na tej płycie…Boję sie zwiększyć jeszcze FSB w obawie o uszkodzenie twardego dysku. Po prostu czytałem na innym forum, że ta płyta nie jest najlepsza do O/C.

wiem, ale mnie na razie nie stać. A od DFI lepsza GA - K8NS …

Zobacz w biosie jaką masz temp. bo jak dla mnie to ona jest zbyt niska, może być też uszkodzony czujnik.

Dysku to nie uszkodzisz, tylko możesz uszkodzić procesor.

Też mi się wydawało że 22 stopnie to za mało troche. W BIOS’ie pokazuje 26. Tak czy tak to niewiele. Niesistotne. Mi cały czas chodzi o możliwosci podkręcania na tej konkretnej płycie. I czy ma sens np. zwiększenie napięcia ?

Zapomnij :slight_smile: Jeśli zablokowałeś PCI/AGP na 66MHz raczej nic się nie stanie dyskowi. Te proce czasem lecą na HTT 300 więc lajt :slight_smile:

nie chce sie klucic!

czekam na screena, zobaczymy Co to Twoje GB prezentuje :stuck_out_tongue: noi ile warte to coś napisal!