Gigabyte K8U - chipset Uli 1689 OverClocking


(Mikhey) #1

Proszę o nie pisanie postów nie związanych ściśle z tematem !!

Czy ktoś ma doświadczenie z podkręcaniem procka (Sempron 2600 + 64bit) na wymienionej w temacie płycie głównej GA-K8U. Ma ona możliwośc ustawienia FSB od 200 do 500 MHz (wiem że te wartości są nierealne). U mnie chodzi stabilnie 8x225 ( +12%) czyli wychodzi efektywna częst. takt 1800 MHz zamiast domyślnej 1600 MHz. Mój zasilacz ma 400 W (jakas chyba niezbyt dobra firma Mustang - ale napiecia są stabilne)

aha, aktualnie temp. procka nigdy nie przekracza 30 stopni C, a podczas normalnej pracy wynosi 20 - 22 stopnie C (dane z Everestu)


(Farall) #2

Mikhey czy ty masz do nas jakieś pytanie w związku z tym co napisałeś czy ma to być tylko kolejny temat-przechwalanka, tzn mamy dopisywać kto ile podkręcił bez żadnego końcowego wniosku?


(:: MARIO ::) #3

I tak lepsze DFI ;]


(Mikhey) #4

Przechwalanka ?? :? Przecież nie osiągnąłem żadnego dobrego wyniku na tej płycie…Boję sie zwiększyć jeszcze FSB w obawie o uszkodzenie twardego dysku. Po prostu czytałem na innym forum, że ta płyta nie jest najlepsza do O/C.

wiem, ale mnie na razie nie stać. A od DFI lepsza GA - K8NS …


(Elcupra) #5

Zobacz w biosie jaką masz temp. bo jak dla mnie to ona jest zbyt niska, może być też uszkodzony czujnik.

Dysku to nie uszkodzisz, tylko możesz uszkodzić procesor.


(Mikhey) #6

Też mi się wydawało że 22 stopnie to za mało troche. W BIOS’ie pokazuje 26. Tak czy tak to niewiele. Niesistotne. Mi cały czas chodzi o możliwosci podkręcania na tej konkretnej płycie. I czy ma sens np. zwiększenie napięcia ?


(Zolciak) #7

Zapomnij :slight_smile: Jeśli zablokowałeś PCI/AGP na 66MHz raczej nic się nie stanie dyskowi. Te proce czasem lecą na HTT 300 więc lajt :slight_smile:


(:: MARIO ::) #8

nie chce sie klucic!

czekam na screena, zobaczymy Co to Twoje GB prezentuje :stuck_out_tongue: noi ile warte to coś napisal!