Gigabyte P31-DS3L + 3GB RAMu?

Witam, zamierzam (a wlasciwie do dzisiaj zamierzalem) dokupic sobie jeszcze jedna kosc RAMu. Otoz przed zakupem chcialem wyprobowac jak to bedzie wygladalo. Pozyczylem od kolegi 1GB, wsadzam do kompa, wlaczam windowsa i… nadal mam 2gb :frowning: Sprawdzalem w biosie i tez jest podane tylko 2 GB. Dla pewnosci uruchomilem cpu-z i tam normalnie mi wykrylo 3gb i ta kosc, ktora dodalem :(. Mam najnowszy bios. Ktos wie jaka moze byc przyczyna?

PS. Pamiec dodana to Kingston 667Mhz, ustawienia kompa default.

pamiętaj, że do tej płyty możesz włożyć tylko RAMy jednostronne

Cos CI sie chyba pomylilo, bo ja teraz normalnie i wczesniej zreszta tez “jade” na DS* DDR2 w dualu :stuck_out_tongue:

*DS- dual side-dwustronne

Normalnie odczytuje 2x dwustronne , ale z tego co wiem jak chcesz więcej musisz mieć np. 4x1Gb … ale czy jest sens dokupować ten 1 Gb Alinek , raczej nie :stuck_out_tongue: wydajność super nie skoczy.

Tzn., ze nie moge miec 2x1Gb+1Gb? No coz, nic sie nie stalo, ale 4x1GB to musi byc juz chyba SS, wiec to raczej odpada ;p Jeszcze jedno, jak krece procesor to mam wylaczyc opcje zmniejszania jego czestotliwosci czy niekoniecznie?

Z tego co mi wiadomo tak jest właśnie.

pamieciux6gs3.png

Co do funkcji niestety nie wiem.

ps jak oceniasz płytkę ? czy masz jakieś zastrzeżenia lub coś w tym stylu. Napisz na PW bo jestem przed jej zakupem w 90% :stuck_out_tongue: