Gigabyte Radeon HD 5450 nie wyświetla obrazu

Witam! Dziś doszła do mnie grafika Gigabyte Radeon HD 5450, dałem ją do złącza pci-express i podłączyłem monitor i grafika nie wyświetla. Moja płyta głowna to : ASROCK N73PV-HD720p. Proszę o pomoc!

P.S Mój zasilacz to MODECOM FEEL 400W [czy jakoś tak ;}]

Wyłącz w BIOS’ ie grafikę zintegrowaną.

To nic nie daje, zmieniam na PCI Express lub PCI i nic. Może coś źle robię.

Zresetuj bios.Odłącz komputer od zasilania i wyciągnij baterie biosu na 20min.Masz możliwość sprawdzenia karty na innym PC?

Chciałem się zapytać czy karta ma może podłączenie do zasilania dodatkowego ? Jeśli nie to zalecam zwiększyć napięcie na PCI.

Tutaj podobny problem jest:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2037017.html

Widać płyta się nie lubi z tą kartą.

Zaraz to zrobię, a co do sprawdzenia karty to tak nie za bardzo ; /. Mógłbym iść do znajomego mi serwisu pc i tam ewentualnie by mi sprawdzili.

Dodane 28.02.2012 (Wt) 21:54

Karta nie ma dodatkowego wpięcia pod zasilanie. Jak zwiększyć napięcie dla tej szyny?

Dodane 28.02.2012 (Wt) 22:04

Po wyjęciu i wjęciu baterii 0 efektu, Cały czas ta sama sytuacja.

W sekcji “Chipset Configuration” powinno być coś o PCI i napięciu. Zawsze jest takie ryzyko, ale z praktyki wiem, że ASrocki często cudują z kartami ATI. Ja bym raczej obstawiał ten sam problem co na elektroda. Można jeszcze spróbować aktualizacji Biosa. Jeśli to nie pomoże to albo karta jest walnięta, albo to wina chipsetu.

Obawiam się że to jednak wina chipsetu, chipset jest nvidii. Widziałem na allegro płytę podobną do mojej tylko że na końcu pisało 1080p. Tam był chipset z ATI. Więc gdybym zakupił tamtą, grafika by działała…

Pamiętam czasy kiedy nie było problemu tylko się pchało to co było w sklepach i wszystko działało, widać to nie jest czysta konkurencja. Najlepiej iść do sklepu gdzie się kupiło kartę i pogadać ze sprzedawcą i może wymieni na coś innego.

Też pamiętam swój pierwszy komputer, który składał brat. Były części NVIDII i ATI i wszystko działało, a teraz … A co do grafiki to kupiłem ją na allegro od kolesia ; ].

Hej,

:arrow: A nie pojawiają się jakieś piknięcia w czasie uruchamiania komputera?

:arrow: Czy wcześniej była używana inna karta graficzna w tym sprzęcie? Działała poprawnie?

:arrow: Ostatnie, być może śmieszne, ale trzeba zapytać. Czy podłączasz monitor do odpowiedniego gniazda, tzn. do portu karty graficznej dedykowanej, a nie zintegrowanej? Kiedyś zdarzyło się, że męczyliśmy się na forum z niesforną ponoć kartą, a na koniec okazało się, że koleś podłączał monitor do portu wyłączonej zintegrowanej karty graficznej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No dobra tak szczerze to nie wziąłem pod uwagę złego podłączenia monitora :P.

Hej,

Śmieszne, nieśmieszne, ale temat wałkowaliśmy przez jakieś 3 strony. W końcu poprosiłem gościa o zrobienie zdjęcia komputerowi i wskazanie portu, do którego podłącza kabel. No i dopiero wtedy wyszło szydło z worka. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hehe, ale temat już nie aktualny :). Powodem nieprawidłowego funkcjonowania grafiki była płyta główna, a raczej gniazdo PCI-Express, które po awarii na starej grafice uległo “spaleniu” przez co obraz się nie pojawiał na ekranie monitora.

Temat do zamknięcia i dziękuję za pomoc ;), pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego roku.

Hej,

Szczerze mówiąc trochę dziwny przypadek. W sytuacji, gdy port graficzny uległ uszkodzeniu, płyta przy starcie powinna wydawać jakieś dźwięki, sygnalizując pojawieniu się błędu. A skoro tego nie robiła, to bardzo prawdopodobne, że oprócz portu ucierpiał też chipset płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus