GIGABYTE Radeon r7 250x 2 gb ddr5 - czarny ekran i zawias przy włączaniu gier-pomocy

Witam :-) ,ostatnio zakupiłem komputer ,postawiłem system pięknie ładnie i tylko czekałem aż przetestuję go na fajnych grach. Niestety mam problem z uruchamianiem gier,mianowicie kiedy odpalam jakąś grę włącza się czarny ekran i komputer wisi(nic nie mogę zrobić oprócz resetu kompa). W przypadku FIFY 15 gra się odpala i chodzi,niestety włącza się w oknie,a kiedy przechodzę do full screena znowu czarny ekran i zawias.Zainstalowane są najnowsze sterowniki od amd catalyst 14.12,net framework 4,5 , wszystko co trzeba.Jestem już sfrustrowany,ponieważ nawet robiłem formata i dalej to samo. Tak myśle że być może może to mieć związek z net frameworkiem ponieważ kiedy go usunalem i wyczyscilem reszte z rejestru max payne 3 normalnie sie uruchomil.Niestety Fifa 15 potrzebuje frameworka 4.5 bo bez niego jej nie odaple,nawet nie odpale catalyst manager bez frameworka.

Próbowałem również sterowników do karty z plyty i dalej to samo.Bardzo proszę o pomoc bo jestem bezradny, poniżej przedstawiam konfigurację sprzętową. Z góry dzięki za pomoc

 

Procesor: Intel Core i3 4130 3,4 Ghz

RAM 8GB ddr3

Płyta główna: Gigabyte Technology Co., Ltd. B85-HD3 (SOCKET 0)

dysk twardy: 931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 ATA Device (SA

karta graficzna: Gigabyte radeon r7250x  2GB DDR 5

zasilacz: Logic 500 w

System: Windows 7 Ultimate x64 

Wiesz przy tym “markowym” zasilaczu to wszystko możliwe. Pożycz na próbę inny zasilacz.

Zoabacz tem karty graficznej.

Tutaj temperatura karty graficznej nie ma nic do rzeczy. Podejrzewam, że sprzęt jest nowy ale przegrzewanie podzespołów nie powoduje czarnego ekranu jak już to bsod lub reset. Wygląda na problem z zasilaczem oczywiście nie wykluczam uszkodzenia płyty głównej bądź samej karty graficznej.

Temperatura karty graficznej jak i wszystkich podzespołów jest w porządku właśnie sprawdzałem hw monitorem.Sterowniki od płyty głównej zainstalowane wszystkie.Przed chwilą zajrzałem do skrzynki i zasilacz to “modecom 500 W” sorry za pomyłkę

a czy to się dzieję tylko przy uruchamianiu gier ?? (czarny ekaran )

Wiecie Panowie co mnie tylko dziwi? Że jak pytałem kolesia na sklepie co z zasilaczem czy go wymieniać to mówił że nie ma sensu bo spokojnie pociągnie taki sprzęt.To pomyślałem że skoro tak mówi to mu zaufam.(zasilacz ma 3 miesiące)

 

tak rafi tylko przy włączaniu gier,kiedy oglądam film czy siedze na youtubie jest ok.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Mimo wszystko dalej stawiam na zasilacz.

 

EDIT:

Gry są oczywiście oryginalne? Bo jak wiesz takie problemy mogą powodować cracki itp. Czy jak jest obraz czarny to komputer działa możesz przejść na pulpit (ALT+TAB) czy zawiesza sie komputer?

Tak zdaję sobie z tego sprawę,gry oryginalne.Jak mam czarny ekran to kompletnie nic nie reaguje,pozostaje tylko reset kompa.

jak możesz to zrób test pod obciążeniam np. w 3dmark i zobaczysz czy wyskoczy czarny ekran.

ok.zaraz się za to zabiorę i odpiszę jaki jest rezultat.

No nie dobrze, czyli widzisz coś się dzieje pod obciążeniem karty masz możliwość pożyczenia od kogoś zasilacza dobrego?

A nie napisałeś kompa zakupiłeś nowego czy używany ??

Zasilacza właśnie za bardzo nie mam od kogo pożyczyć.Zasilacz jest jeszcze od starego zestawu,niedawno kupowany ma 3 miechy,na samym początku pytałem kolesia czy zasilacz brać nowy to mi odradził bo mówił że ten spokojnie pociągnie taki sprzęt.Oprócz zasilacza wszystko nówka.

I wszytko chodziło dobrze od jakiego czasu zaczeło się to robić?

zobacz inne stery pamiętaj te nowe nie znaczy najlepsze .

W zasadzie jak na początku miałem zainstalowany sterownik dołączony do karty czasami sie wieszał,czasami nie(Fifa 15).Jeśli dochodziło do black screena to w chwili gdy chciałem przełączyć na full screen(alt+enter). Fifa 15 wypuszczała informacje ze nalezy zaktualizowac sterownik bo gra bedzie wydajniejsza. Zaktualizowałem Fifa uruchamiała się na full screenie dobrze,mogłem grać.Postanowiłem jednak zainstalować maxa Payna i battlefielda.Po instalacji odpalam maxa payne’a i dalej black screen ,analogicznie z battlefieldem.(podczas gdy fifa chodzila normalnie).Postanowilem dochodzic ze to moze wina sterownikow lub czegos innego. Zainstalowalem najnowsze sterowniki wtedy juz ani fifa ani reszta gier nie chodziła(czarny ekran). Odinastalowalem net frameworka całkowicie narzędziem do usuwania i wyczyscilem rejestr z pozostalosci.O dziwo max Payne zaczal sie wlaczac normalnie. Natomiast fifa wyrzucala komunikat ze potrzebuje minimum net frameworka 4.5 ,catalyst control center bez tego rowniez nie che mi odpalic. Wiec net framework jest potrzebny do wiekszosci gier. po usunieciu frameworka wykasowalem jakies pliki z rejestru nie te co powinienem i nie moglem go zainstalowac ponownie.Musialem sformatowac dysk i wszystko zaczelo sie od nowa.Wiec dlatego postanowilem opisac swoj problem na forum z nadzieją że ktoś mi pomoże. Ohh ale się napisałem;p  ,mam nadzieje że zdołaliscie mnie zrozumiec;] 

Nie kasuj nigdy plików w rejestru. A co do zasilacza to bym go wyrzucił szkoda nowych podzespołów w komie wszystko masz nowe a zasilacz nie wiesz sam czy jest dobry. Zakup sobie dobry zasilacz np. OCZ 600 modularny i myślę ze problem się rozwiąże bo inaczej nie jestem ci wstanie pomóc nic innego mi nie przychodzi do głowy,ewentualnie zobacz czy wszystkie kable siedzą na swoim miejscu.

no jutro będę musial skierowac sie do sklepu,zdenerwowalo mnie jedynie na maxa to ze przed kupnem specjalnie sie zapytalem czy zasilacz trzeba wymieniac ,czy nie bedzie problemów.Na to sprzedawca ze napewno bedzie ok.Kompa bralem na raty a teraz jak przyjdzie co do czego to bd musial za gotowke kupic zasilacz a z kieszeni to motylek tylko wylatuje:/

Hej , daj znać jak kupisz zasilacz nowy czy wszystko już jest ok…

 

A może od razu Enermax Platimax 1000W? Jak stawiać elektrownie atomową, to na całego. Weź policz sobie ile mocy potrzebuje jego zestaw, a potem bierz się za doradzanie. Podpowiem tylko, ze markowe 350W spokojnie by wystarczyło.

 

@newworld12, gość, który powiedział Ci, że ten Logic to odpowiedni zasilacz do Twojego zestawu, zwyczajnie nie ma pojęcia o czym gada. Specjalista za dychę. Rozejrzyj się za Corsair VS 450W, który kosztuje około 150 złotych, ewentualnie Chieftec GPA-400S8 za 120 złotych. Oba zasilacze mają dobrą sprawność, są markowe i zapewnią Ci zapas mocy, na wypadek gdybyś chciał kiedyś modernizować komputer.

zasilacze Corsair VS bardzo polecam sam posiadam wersję 650W i nie ma żadnego problemu nic się nie przegrzewa, stabilne napięcia i posiada wszystkie ważne zabezpieczenia.