Gigabyte źle wykrywa pamięc RAM!

No właśnie że ten problem pojawił się tuż przed zmianą procka. Wtedy to zlałem bo wiedziałem że i tak kompa będę rozbierał.

Tę ilość pamięci sprawdzasz w biosie, czy pod systemem operacyjnym?

I tu i tu jest ta sama wartość. Kiedyś już miałem ten problem ale wystarczyło wyczyścić styki na kościach i się naprawiło

Też poza czyszczeniem niewiele więcej mam pomysłów, ale gniazda pamięci trochę ciężej wyczyścić niż same kości :wink:
Możesz jeszcze spróbować innej wersji bios.

Raczej nie zaryzykuje zmiany biosu. Kika dni walczyłem żeby uruchomić Xeona. :grin:

Może ktoś z forumowiczów jeszcze coś wymyśli, ale ja bym olał ten 1GB pamięci jeśli przejdą memtest bez błędów :wink:

Pewnie też bym olał gdyby No Man’s sky nie upominało się o tą brakującą pamięć

No to poczekaj na innych. Po weekendzie może ktoś wymyśli rozwiązanie twojej zagadki.

Właśnie leci drugi cykl testu i na razie wszystko jest ok. “Pass complete, no errors”

Drugi cykl też nic nie wykazał. Ale tak się zacząłem zastanawiać. Bo po 30min gry na max opcji zagrzał się zasilacz i komputer się zrestartował.
Czy to możliwe że problem z biosem może wynikać z słabego zasilacza?

Nie

Już wiem że nie. Przed chwilą wpadła konkretna 500 https://allegro.pl/oferta/zasilacz-500w-silentiumpc-vero-l2-bronze-atx-7487683043?utm_medium=app_share&utm_source=facebook i nic się nie zmieniło, poza ustąpieniem braków w zasilaniu.

No i znowu problem. Komputer się zresetował, i wpadł w pętle resetu. Teraz włączam, zaczyna się jakby uruchamiać, po kilku sekundach reset wszystkie wiatraki działają i tak do puki nie wyłączę zasilaczem.