Gigabyte źle wykrywa pamięc RAM!

Mam włożoną jedną kość pamięci ram:

GoodRAM DDRII 2GB/667 CL5

na płycie głównej:

Gigabyte GA-P35C-DS3R

i wykrywa mi tej pamieć tylko 512MB zamiast 2GB, co może być nie tak?

a przy starcie komputera i le wykrywa na pierwszym ekranie który sie pojawia ??

Przy starcie tez niestety pisze 512, może spróbować to do innej kości włożyć?

może trochę głupie pytanie, ale czy jesteś na 100% pewien, że to kość 2GB?

może ktoś mu sprzedał kość 512 , mówiąc ,że to 2gb :slight_smile: :x

Zamień je w slotach miejscami. Albo po prostu pamięci nie są ze sobą kompatybilne

To jest tylko jedna pamieć 2GB a nie kilka

Kupione w sirius.pl, ostatni raz tam robiłem zakupy bo to najgorszy sklep w Polsce :!: :confused:

Tyle ze na tych pamięciach pisze DDR2 2GB PC2 5300

Może jest uszkodzona ??

Nie no ludzie czarna magia :shock:

dorzuciłem teraz tę samą pamięć (odziwo wczoraj nie działała) i teraz w sumie powinno być 4GB ramu a mam 1,5 GB czyli z jednej mam 512 z drugiej 1024MB, bezsensu to wszystko jest

no to chyba cię oszukali bo to niemożliwe aby dwie kości źle wykrywało

jedyne co ci mogę doradzić to to abyś poszedł do kogoś i u niego na kompie sprawdził jak będzie też źle wykrywało to pozostaje ci jedynie chyba reklamacja

Kolejny kotlecik odgrzany przeze mnie :wink:

Taki mały problem z pamięcią ram. Mam 4 identyczne kości DDR 2 goodram po 2gb każda. Do niedawna było wszystko ok. A teraz wykrywa mi 7164 zamiast 8 z hakiem. Dodam że nie pomaga zmiana portów kości, ani kombinowanie z instalacją po jednej.

Wkładam pierwszą jest 2064, wkładam drugą jest 3124. Wypróbowałem chyba wkładanie ich we wszystkich możliwych kombinacjach, zawsze jest tak samo. Może być coś w biosie namieszane?

Dlaczego nie założysz swojego tematu, tylko odkopujesz 13-letnie? :confused:

Zintegrowana karta graficzna?

Przyzwyczajenie. Inne fora ścigają za zakładanie 10 tematu z jednym problemem.

Nie.
Mam radeona R9 270X.
Płyta główna Asus Commando green.

Już mi się raz tak zrobiło, wtedy wystarczyło na nowo zainstalować kości i było ok. Ta metoda przestała działać po wgraniu biosu z mikrokodami.

Przetestować nie zaszkodzi ale pamięci mam raczej sprawne. Jak instaluję tylko jedną, (bez znaczenia w który slot i którą kość wkładam) zawsze mam 2064.

A jak wkładam drogą (dalej losowa kość i port) mam tylko 3124.

Otóż to :wink:

Wymieniałeś procesor? W sensie, czy go wyciągałeś z gniazda ostatnimi czasy.

Tak na Xeona 5470

To go wyciągnij i sprawdź, czy nie są ugięte jakieś nóżki.

Sprawdzone. Wszystko jest ok

Masz jeszcze stary procek? Jeśli możesz to sprawdź, czy na nim pamięci działają poprawnie. Procesor to niby wytrzymały kawałek krzemu, ale może temu coś nie domaga :wink: Sprawdź też pola, z którymi stykają się piny/nóżki czy nie są zabrudzone.