Gimp 2.1

Witam , potrzebuje pomocy . Na programie gimp 2.1 nie mam pojęcia jak zrobić tak aby pod moim logo dodać napis firmowy . Są to dwa różne pliki ( robione w gimp ) nie wiem jak zrobić żeby przenieść sam napis , jak próbuje go przenieść na logo to idzie jak by z całym białym tłem i jak go nakładam to przykrywa mi całe logo . Proszę o pomoc jak mógłbym to rozwiązać . Pozdrawiam

Przenieś „logo” i napis na inne warstwy w prawym panelu i odpowiednią dźwignij w górę:

https://www.google.com/search?q=warstwy%20gimp

Warto też aktywować sobie kanał alfa (przezroczystość).

Jak nie pracujesz na XP lub Viście to warto Gimpa zaktualizować do 2.10.38 („literówka” z uciętym zerem sugeruje prehistoryczne wydanie beta/niestabilne sprzed 20 lat - GIMP - GIMP History):

W przyszłym roku pewnie będzie już wersja 3.0.x jako stabilna na najbliższe kilka lat.

1 polubienie

Dwie warstwy, maska, przecierka, możesz wyciąć, no nie wiem, możesz kolor tła zrobić przeźroczysty, masz całe mnóstwo sposobów.

wklej napis jako warstwę i przeskaluj

Gimp jest trudny bo mało intuicyjny. Może wypróbowałbyś coś bardziej photoshopopodobnego - Krita.
Darmowy, bardzo intuicyjny, ma wersje na wszystkie znaczące systemy operacyjne i jest po polsku.

Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Trening czyni mistrza :wink:

Gimp jest bardziej podobny do CS niż Krita.