Gimp 2.2

Ludzie pomozcie mi z tym programem bo mam juz go serdecznie dosyc! !!

Jak powiekszyc w nim “powierzchnie na ktorej sie rysuje, wkleja obrazki” itp…

Szukam i szukam i nie moge znalezc takiej funkcji :? :? ?:

Znalzlem jakie WYMIARY PLOTNA ale to nie to :? :? :?

Musze nauczyc sie pracowac z tym “WREDNYM” programem bo w sumie jest on najlepszy z tych darmowek.

Szczerze mowiac wole juz PAINTA ze wzgledu na prostote jego funckji !!

GIMP jest super nie wiem czemu używasz takich określeń, jak się czegoś nie rozumie czy nie potrafi to nie trzeba od razu mówić że to jest do d…

Jeżeli chodzi ci o nowy obraz użyj funkcji Plik>>Nowy>>Ustal rozmiary

Jeżeli chcesz powiększyć już otwarty obraz klikasz Obraz>>Przeskaluj Obraz>>Ustal wymiary.

Ot i cała filozofia

To jakiś hiszpański program ? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

BARDZO ZABAWNE NAPRAWDE :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Pomylilem sie i tyle :oops: :oops: :oops:

A rwacajac do tematu to robiac tak jak mi napisales to obraz sie POWIEKSZA :? :? :?

A jak chce zeby “pole gdzie mozna pracowac” sie powiekszylo :?

P rostota może i jest, ale możliwości Painta wobec Gimpa są nieporównywalnie małe. :slight_smile:

M oże ten poradnik pomoże na początek:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=5

Nietstey nieznalazlem tego co szukam :confused:

Jeżeli chodzi ci o nowy obraz użyj funkcji Plik>>Nowy>>Ustal rozmiary-cos takiego tyle ze na otwartym obrazie

eżeli chcesz powiększyć już otwarty obraz klikasz Obraz>>Przeskaluj Obraz>>Ustal wymiary-w tym przypadku powieksza sie caly obraz :?

zwiększ obszar roboczy pliku, który masz otwarty.

Obszar roboczy powstaje automatycznie do wielkości np. zdjęcia, które otwierasz do edycji, lub ustalasz go na starcie tworząc nowy dokument. W photoshopie jest identycznie. PS czy Gimp to nie są programy typu Corel, gdzie obszar roboczy masz (prawie) dowolnie duży i możesz na nim dowolnie rozmieszczać elementy - trochę inna zasada działania

Chetnie tylko jak :co: :co: :co:

otwierasz plik --> Obraz --> wymiary płótna --> ustalasz nową wielkość --> klikasz “zmień rozmiar”

beztytuu9gc.jpg

Wychodzi mi cos takiego.

Ja chce zebym na tej “dodanej” powierchni cos mmozna bylo wkleic itp :?

no to na co czekasz ?? tworzysz nową warstwę na której robisz co chcesz (oczywiście w ramach programu :stuck_out_tongue: ) np. importujesz nowy obraz, możesz go powiększyć, przesunąć, dodać tekst - i pracujesz na warstwach

zajrzyj do helpa, albo do sieci i poczytaj poradniki - to są podstawy obsługi programu :smiley:

Pliku HELP nie mam :?

JUZ WIEM JAK :lol:

GIMP JEST ZAJEFAJNY :smiley:

DZIEKUWA :smiley:

ale co chcesz tam wkleić ??

piszę ci, że masz warstwy na których powinieneś pracować. Jeśli czegoś nie widać, to musisz ją przenieść nad warstwę, która ją zasłania

Zrobilem to jakos po swojemu i dziala :slight_smile:

Ale kurcze nie wime czemu nie mam pliku HELP :?

Może F1?

Moze F1 nie pomaga :twisted: :twisted: :twisted:

Sam zobacz dlaczego :twisted: :twisted: :twisted:

beztytuu0bm.th.jpg

P.S. niedawno robilem reinstalke GIMP-a :? :? :?