GIMP 2.6.11 - wirus w instalce i problem z fontami

Witajcie. Otóż chciałem zainstalować GIMPa w wersji 2.6.11. napotkałem jednak problem, bo podczas instalacji dostaje komunikat o wirusie Suspicious. AD. Próbowałem znaleźć coś na ten temat i wyczytałem, ze to ma jakiś związek z reklamami. Nie wiem na ile to prawda, na ile nie, ale przecież w GIMPie nie ma reklam o ile mi wiadomo. Mógłby ktoś się wypowiedzieć w tej sprawie, to coś poważniejszego czy tylko fałszywy alarm (wydaje mi się, ze to raczej fałszywy alarm). Druga sprawa to folder czcionek w GIMPIE (folder do wrzucania dodatków, nie ten w katalogu instalacyjnym). Otóż jak wrzucę tam fonty to ich nie ma w programie. Uruchamiałem ponownie, odświeżałem, sprawdzałem w ustawieniach katalogi i nic. Podobnie jest ze skryptami. Dzięki za pomoc i wyjaśnienia. :smiley:

Skąd to ściągałeś?

Spróbuj stąd, może inną wersję:

http://www.dobreprogramy.pl/GIMP,Progra … 13219.html .

No właśnie ściągałem z DP, stąd moje zdziwienie i niedowierzanie :o

Na DP nie ma gimpa w wersji którą masz w tytule, więc ?

Literówka, a raczej cyfrówka. Chodzi o wersje 2.6.11 (najnowszą). Przepraszam za pomyłkę.

Na 99% fałszywy alarm, a co to za antywirus go wykrywa??

Jeżeli jest z DP, albo z oficjalnej strony GIMPa, to wszystko w porządku.

Antywirusy czasem dają fałszywe ostrzeżenia, np. ostatnio zainstalowałem sobie Microsoft Security Essentials, przy próbie instalacji gry Microsoft Age of Empires wyskoczyło ostrzeżenie, że kilka plików może być zarażonych. Gra pochodzi z 1998 roku i dotychczas na tej płycie nie było wirusów.

Z darmowych antywirusów, Avast często daje fałszywe alarmy, z płatnych Kaspersky, ale wszystkim to się zdarza. Jeśli program jest z oficjalnego źródła, z reguły wszystko jest z nim w porządku.

Podaj sumę kontrolną pliku (MD5).

To na pewno fałszywy alarm, ja ściągałem gimpa i nic mi nie wykryło. Zawsze można na virustotal sprawdziić(strona sprawdza plik kilkoma antyirusami), wtedy można być na 100% pewnym.

Tak tez myślę, że to fałszywy alarm. Właśnie apropo sumy kontrolnej, gdzie ją znajdę właściwą(taka jaka ma być), bo na głównej znalazłem tylko dla plików linuxa??

http://gimp-win.sourceforge.net/stable.html

Ps.: Miałeś podać sumę kontrolną, a nie o nią pytać :stuck_out_tongue:

Dobra jest ok. Pobrałem drugi raz, sprawdziłem i zainstalowało się ok, bez komunikatu :slight_smile: Jeszcze żeby ten problem z fontami rozwiązać.

Odnośnie fotów nie wiem czy dobrym pomysłem było wkładanie dwu spraw do jednego tematu.

A wracając jeszcze do Gimpa ściąganego z DP, to chociaż jest to inny plik (inna rewizja) niż ten do ściągnięcia którego podałem stronę z sumą kontrolną, to również ten z DP nie jest zainfekowany: http://www.virustotal.com/file-scan/rep … 1293916361

W powyższym linku suma kontrolna (Gimp z DP), to: bd65d516c69d4e501ecff1cc2ea76d4a jeśli miałeś inną to radzę dogłębnie sprawdzić system pod kątem infekcji.