GIMP 2, problem konwersji do .dds

Witam.
Jeżeli to nie jest odpowiednia kategoria na ten temat, to z góry przepraszam.
Napotkałem na pewien problem którego nie jestem w stanie rozwiązać / znaleźć informacji na jego temat: używam fotoshopa do tworzenia siatki tekstur, z niego eksportuję plik do .png, otwieram go w gimpie w celu eksportu do .dds . Wszystko działa ok, do momentu, gdy chciałem zrobić nowy skin bazujący na poprzednim projekcie. Zrobiłem kopię projektu, na której zacząłem pracować, cały proces powtarzam, jednak podczas próby eksportu .png do .dds wyskakuje mi błąd: https://cdn.discordapp.com/attachments/229638267035713536/598478400352419861/unknown.png
Ktoś ma pomysł / wiedzę w czym jest problem?
Dodam że gimp nie jest w stanie wyeksportować żadnego pliku z tego folderu do .dds , natomiast w orginalnym projekcie nie robi problemów.

No nie wiem, może problem jest w tym, że odczytujesz dane z pliku do którego chcesz je zapisać?

właśnie o to chodzi, że wczytuję / otwieram plik, następnie chcę go zapisać z innym rozszerzeniem, co w teorii powinno stworzyć nowy plik z innym rozszerzeniem.
Generalnie robię to samo co zwykle, tylko przy eksporcie części plików to działa, a przy innych już wyskakuje taki błąd. Tak samo robiąc eksport pliku do innego rozszerzenia niż .dds działa już prawidłowo

Po dokładniejszym sprawdzeniu problemu, dzieje się tak tylko z plikami w jednym folderze, jeżeli wcześniej wyeksportuję plik do innego miejsca i dopiero przetworzę go do .dds wszystko działa ok, tylko dlaczego tak się dzieje?

Hej,

Na początek zmieniłbym nazwę folderu i usunął z niej znak diakrytyczny “ą”. Niektóre pluginy w GIMP-ie bardzo nie lubią polskich znaków.

Pozdrawiam,
Dimatheus

jackpot, dzięki wielkie :slight_smile: