GIMP a wstawianie pustych obiektów

Witam,
Wiem że napisane dział dla specjalistów, ale nie znalazłem innego działu gdzie mogę się o to spytać.
Potrzebuję w GIMPIE zrobić coś takiego, od razu mówię dopiero co zacząłem…

Nigdzie nie moge znaleźć opcji wstawienie po prostu zwykłego pustego kwadratu…
Z góry dzięki!

Naciskasz r zaznaczasz obszar z Edycja wybierasz Rysuj wzdłuż zaznaczenia .

A czy taki narysowany obiekt moge kopiowac i wklejac?

Zaznacz - kopiuj - wklej - potem np. łączysz z starą warstwą lub na nowej przezroczystej.

A jeszcze jedno, jakies rady jak “odczarowac” przybornik widmo? Czasami znika, ctrl +b nie pomaga :X

Okna :arrow_right: ostatnio zamknięte doki

<small><i>Metod niezalecana - np. ciągła indeksacja czcionek</i> </small>

Jak nie działa, bo masz komunikat że pusto, to trzeba by poszukać co zmienić w ustawieniach np. usunięcie plików:

z katalogu .gimp-2.8 (w Windows - C:\Users\NAZWA-UŻYTKOWNIKA\.gimp-2.8), odbuduje się po uruchomieniu gimpa i wróci przybornik bardziej rozbudowany niż z ctrl+b.

opcje naprawy jak użyto: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,130.msg89966.html#msg89966 / usunięcie całego katalogu z ustawieniami gimp (wymagane potem wgranie własnych pluginów, pędzli itp. np. z kopii przed usuwaniem lub z źródła skąd pochodzą.


Albo też po otwarciu przybornika rozciągasz go za prawą krawędź,
potem z opcji okna :arrow_right: Dokowane okna dialogowe wybierasz “opcje narzędzia” i upuszczasz na tekst “tutaj można umieścić dowolne okna dialogowe” - ciągnij za zakładkę “opcje narzędzia”.