GIMP - dlaczego nie mogę uruchomić?

Zainstalowałam GIMP 2.4.7. Niestety nie mogę go uruchomić. Przy każdorazowym kliknięciu ikony na pulpicie wyświetla mi się informacja, że aplikacja ma problemy i zostanie zamknięta. Odinstalowałam program i zainstalowałam ponownie, ale nic się nie zmieniło. Kto może mi podpowiedzieć dlaczego tak się dzieje?

Pierwsza sprawa jaki masz system operacyjny (nie działa ta wersja z Windows 9x/ME and NT 4.0 )?

Zainstalowałaś(eś) pakiet bibliotek GTK ze strony projektu odpowiedni do twojej wersji ( wym wypadku GTK+ 2.12.11).

Jeżeli masz Windowsa starszego niż 2000 spróbuj zainstalować tą wersje aplikacji :

http://i.download.idg.pl/fannef/ff3cecd … -setup.exe - powinien pójść na Windows 98 - nie zapomnij odinstalować najpierw bibliotek GTK - pzdr.

GIMP 2.4.7 zawiera biblioteki, więc nie mieszaj. Nie ma sensu ich instalzowania. jaki masz system?

Odinstaluj tamtą wersję i ściągnij to co podałem

Lekarstwo

GIMP Portable - w opcjach polski bez instalacji rozpakować i działa

link - http://portableapps.com/apps/graphics_p … p_portable

System Requirements: Windows 2000/XP/Vista

Dzięki za odpowiedź. Mam system Windows XP Home Edition.

Witaj, realmadryt!

Spróbowałam ściągnąć program z linku, który mi na lekarstwo podałeś, niestety - jest to samo - tzn. kiedy chcę GIMP otworzyć momentalnie mam informację, że “wystąpił problem z aplikacją…” itd. Co to może być?

Co prawda GIMP nie jest mi niezbędny, ale cóż… chciałabym go mieć.

Pozdrawiam

Ja nie wiem, jak ci pomóc, ale na pewno znajdą się mądre głowy na polskim forum GIMP-a: http://www.gimpuj.info/index.php?PHPSES … 92382f692&

bela , odinstaluj program, lecz przed ponowną instalacją przeczyść rejestr chociażby programem CCleaner, lub na własną rękę poszukaj w edytorze rejestru. Oczywiście niepotrzebne jest instalowanie bibliotek GTK+, gdyż najnowsze wersje już je mają, ale instalacja nie zaszkodzi (w przypadku programu w wersji angielskiej trzeba zmienić język w ustawieniach GTK).

Dzięki przedmox! Już się lecę na tym forum zarejestrować.

Pozdrawiam.

Olciu, obawiam się, że nie wiem, co to czyszczenie rejestru, nigdy tego nie robiłam. Jeśli to jedyna możliwość, to oczywiście będę się uczyła najpierw tego oczyszczania. Dzięki i pozdrawiam.

Tym razem podam inny program, w sumie bardzo podobny do wcześniej podanego, tzn. Easy Cleaner. W głównym oknie masz kilkanaście przycisków, klik na Rejestr, potem przycisk Znajdź i Kasuj wszystko, potem zgódź sie w następnym okienku i tyle :slight_smile: Na temat CCleanera patrz tu :arrow:

viewtopic.php?f=7&t=246759&p=1629890

Olciu, wykonałam Twoją instrukcję. Przy okazji nauczyłam się czyszczenia rejestru, co okazało się całkiem łatwe, jeśli korzysta się z poradnika Vicussa. Niestety, problem nie zniknął: po zainstalowaniu Gimpa, nie da się go uruchomić. Na otarcie łez zainstalowałam sobie Photo Story 3. Ale… chyba nie o to mi chodziło!

Pozdrawiam

bela , próbowałaś zainstalować jakieś starsze wersje, chociażby ta :arrow:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … IMP+2.2.17

Pamiętaj, że przed instalacją programu musisz zainstalować GTK+ :arrow:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … nvironment