GIMP do nauki grafiki?


(matidobryworms13) #1

Czy można uczyć się grafiki komputerowej w GIMPie?


(adamk1985) #2

nawet w paintcie można:

https://www.youtube.com/watch?v=v2g5qbvb7F4


(dark__jedi) #3

Można, ale jakiej grafiki?


(hindus) #4

Gimp jest jak najbardziej OK. Są warstwy, są różne brushe, jest edycja koloru i jakieś podstawowe filtry (+ możliwość definiowania własnych w oparciu o macierz). Nie wiem jak ze wsparciem dla tabletów graficznych (grubość / intensywność zależnie od nacisku piórka), ale na początek nawet i bez tego się nada. 


(matidobryworms13) #5

Grafiki dzięki której będę mógł tworzyć strony internetowe. Bowiem nie można tworzyć stron internetowych jak nie zna się grafiki. Tak mama mi powiedziała


(Drobok) #6

Nie prawda, teraz na stronach internetowych jest coraz mniej grafiki (a przynajmniej na tych profesjonalnie zrobionych). Jakiś dodatek i newbie stworzy, a resztę robi się w kodzie. Zacznij od programowania, grafika jest tylko dodatkiem.


(maciej1993) #7

Wszystko zależy od tego co chcesz zrobić.


(emistic) #8

Właśnie jeśli chodzi o strony, używa się co raz mniej grafiki, wszystko się koduje w css, jednak jeśli chcesz uczyć się grafiki to polecam Photoshopa, który ma triala na 30 dni. Później niestety trzeba płacić.


(Promocja) #9

Gimp moim zdaniem jest dobry do nauki, nie zrażaj się na początku. Po jakimś czasie próbuj połączyć programowanie z grafiką.


(amstaf495) #10

Zgadzam się z kolegą u góry emistic photoshop, albo corel draw też dobry program.


(Dan Misztela) #11

Gimp do nauki grafiki w pełni wystarcza. Jeżeli dobrze go opanujesz możesz zaczynać z innymi programami. Musisz jedynie pamiętać, czy decydujesz się na program oferujący grafikę wektorową, czy rastrową.


(Emblemat) #12

W GraphicsGale też można.


(mirektopolanek) #13

No niby można ale jest to tak uproszczony program,że jeśli widzisz się w zawodzie grafika proponowałbym zainwestować w Corel Draw. Nie jest taki drogi jak inne ale daje bardzo wiele możliwości ( sam obecnie z niego korzystam).Na stronie jest dobry kurs:

http://strefakursow.pl/kursy/grafika_dtp/kurs_coreldraw_x5_-_esencja.html