GIMP do nauki grafiki?

Czy można uczyć się grafiki komputerowej w GIMPie?

nawet w paintcie można:

https://www.youtube.com/watch?v=v2g5qbvb7F4

Można, ale jakiej grafiki?

Gimp jest jak najbardziej OK. Są warstwy, są różne brushe, jest edycja koloru i jakieś podstawowe filtry (+ możliwość definiowania własnych w oparciu o macierz). Nie wiem jak ze wsparciem dla tabletów graficznych (grubość / intensywność zależnie od nacisku piórka), ale na początek nawet i bez tego się nada. 

Grafiki dzięki której będę mógł tworzyć strony internetowe. Bowiem nie można tworzyć stron internetowych jak nie zna się grafiki. Tak mama mi powiedziała

Nie prawda, teraz na stronach internetowych jest coraz mniej grafiki (a przynajmniej na tych profesjonalnie zrobionych). Jakiś dodatek i newbie stworzy, a resztę robi się w kodzie. Zacznij od programowania, grafika jest tylko dodatkiem.

Wszystko zależy od tego co chcesz zrobić.

Właśnie jeśli chodzi o strony, używa się co raz mniej grafiki, wszystko się koduje w css, jednak jeśli chcesz uczyć się grafiki to polecam Photoshopa, który ma triala na 30 dni. Później niestety trzeba płacić.

Gimp moim zdaniem jest dobry do nauki, nie zrażaj się na początku. Po jakimś czasie próbuj połączyć programowanie z grafiką.

Zgadzam się z kolegą u góry emistic photoshop, albo corel draw też dobry program.

Gimp do nauki grafiki w pełni wystarcza. Jeżeli dobrze go opanujesz możesz zaczynać z innymi programami. Musisz jedynie pamiętać, czy decydujesz się na program oferujący grafikę wektorową, czy rastrową.

W GraphicsGale też można.

No niby można ale jest to tak uproszczony program,że jeśli widzisz się w zawodzie grafika proponowałbym zainwestować w Corel Draw. Nie jest taki drogi jak inne ale daje bardzo wiele możliwości ( sam obecnie z niego korzystam).Na stronie jest dobry kurs:

http://strefakursow.pl/kursy/grafika_dtp/kurs_coreldraw_x5_-_esencja.html