GIMP - efekt 3d(wiggling) jedno zdjęcie


(langus14) #1

1. Bierzemy jakieś pojedyncze zdjęcie do gimpa i kopiujemy je żeby mieć dwie warstwy

2. Klikamy na jedno i z paska u góry wybierasz zakładkę >filtry>G'MIC...(link poniżej) wybierasz Stereoscopic 3D na liście pionowej i klikamy na ten plusik po lewej stronie nazwy, na rozwiniętej liście szukasz "Depth map construction" i na podglądzie widzisz jak to się prezentuje, i tam ustawiamy te parametry ,żeby to co jest w tle było jak najciemniejsze a co bliżej było jaśniejsze, można też zwyczajne zrobić desaturację i potem pomalować tło na czarno i elementy bliżej na biało, jak tam wam będzie pasować.

3. Jak już będziemy mieli zwykłe zdjęcie i to czarno białe które odpowiednio rozjaśnimy lub przyciemnimy to kopiujemy znów to zwykłe i klikamy na nie a potem wybieramy z paska zakładkę >filtry>odwzorowanie>przesuń , i tam ustawiamy odznaczamy ptaszka przy przesunięciu Y bo interesuje nas przesunięcie X. na poziomie X wybierasz z rozwijanej listy czarno białe zdjęcie a siłę przesunięcia ustawiasz na około 5 albo -5 zależy które lepiej wygląda.

4. Tryb przesunięcia i wykrywanie krawędzi zostawiamy domyślnie.

5. Teraz możemy usunąć czarno białą warstwę sprawdzamy jak to się prezentuje, i zapisujemy gif , ustawiasz na animacje i nieskończoność, standardowo 100 milisekund i zapisz.

Myślę że wyczerpałem temat, powinniście się w tym połapać

LINK :

http://registry.gimp.org/node/13469

Instalujemy go w tym samym folderze co GIMP.