GIMP - eksportowany obrazek do PNG ciemniejszy niż oryginalna grafika

Koledzy pomocy z Gimp - czy ktoś wie, dlaczego jak eksportuje grafikę z wyciętym tłem do PNG to robi się cały obraz ciemniejszy po eksporcie niż w oryginale. Dawniej tak nie było a teraz nie wiem co jest problemem. Może ktoś coś jest w stanie doradzić?

GIMP - eksport PNG ciemniejsze obrazek po zapianiu niż orginał

Przetłumacz tytuł tematu na polski…

1 polubienie

Chyba jest dobrze, ale raczej każdy z domysłu wiedział o co chodzi i tak. Choć czy ktoś ma wiedzę aby wypowiedzieć się w temacie to już inna sprawa bo nie wydaje się oczywista - przynajmniej dla mnie.

Sprawdź czy przy praktycznie zerowej kompresji jest różnica? Może głębię bitową w projekcie masz 24-32 bitową i przy zapisie jest organiczna do 16 bitowej?

Zobacz czy przy opcjach exportu czegoś nie zaznaczyłeś. U mnie nie ma różnicy. Po lewej jpg, po prawej zrobiony png.

Właśnie jak robię ustawienia domyślne czy co dałeś wyżej to i tak jest ciemniejszy obraz.

Robię grafikę prostokąt - wybieram zaznacz obszar zaokrąglonych rogów i jakiś prostokąt wycinam i go zapisuję. Obraz w tym prostokącie w formacie PNG jest znacznie ciemniejszy niż oryginału z tego obszaru.

Zgoda, wycinasz w bmp i zapisujesz go w stratny png?

przy eksporcie w parametrach eksportu spróbuj wyłaczyć zapisanie koloru tła i włącz zapisanie profilu kolorów, jak nie pomoże to włącz Zapisanie kolorów dla przezroczystych pikseli.
Generalni szukałbym przyczyny w opcjach eksportu zakładając oczywiście ze nie masz zaznaczonej warstwy tła na obrazku.

Koledzy udało się! Wiecie co było problemem - tego sam nie wiem. Ale jak to się naprawiło. Miałem opcje takie jak Wy w eksporcie pliku z jpg lub png do png ale było ciemniejsze zawsze jak się zapisywało.

W opcjach eksportu wybrałem - użyj ustawień domyślnych - nic się nie zmieniło w wybierze ptaszków ale już obrazek ma taką samą jasność i nie jest dziwnie mocno opalany.

Wybranie ustawień domyślnych rozwiązało problem mimo że nie przełączyło żadnych widocznych tam zaznaczeń.

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam wszystkich!

Ciesze się ze naprowadzilem Cie na rozwiazanie
Podejrzewam.ze miales cos z paleta kolorow i wczytala sie defaultowa
Dzieki za info