GIMP- jak odkleić zdjęcie logo

Witam,

bardzo proszę o pomoc

Chciałabym się dowiedzieć jak dodać swoje logo zapisane w formacie obrazka jpg dokleić/ dodać do innych zdjęć.

Myślałam, że wykonam to jako warstwy ale nie wiem jak, poza tym nie chcę tworzyć warstw i nakładać obrazów na siebie a jedynie je połączyć w jedność, ewentualnie jak dodać ramkę dookoła.

Zamieszczam linka do aukcji jakby to mogło wyglądać na Allegro (zdjęcie głowne aukcji):

http://moda.allegro.pl/playboy-dlugotrw … 84994.html

Jesli ktoś chciałby pomóc proszę o wyjaśnienie językiem i opisem jak dla laika, bo dopiero co zainstalowałam ten program :frowning:

Pozdrawiam! !!

Takie coś nazywa się znakiem wodnym (ang. Watermark). Jest masa softu do tego. Większość tych programów w nazwie ma właśnie słówko Watermark… Pewnie podobnie nazywa się plugin/funkcja Gimpa.

Możesz “skleić” dwa obrazki (jeden obok drugiego / pod drugim) w jedną bitmapę Irfan’em.

IrfanView->Obraz->Utwórz obraz panoramiczny.

Irfan doda równierz ramkę.

Podobnie XnView. Ten ma również możliwość nałożenia “znaku wodnego” (jedna bitmapa (przezroczysta) na drugiej).

Oba za free na dobrychprogramach.

GIMP jest świetny do poważniejszych prac.

Co nie zmienia faktu, że takie “pierdoły” też da się w nim zrobić. Można stworzyć nową warstwę, wkleić do niej znak wodny, ustawić gdzie się ją chce, apotem “magiczna” opcja Warstwa -> Połącz widoczne warstwy :wink:

Osobiście znaki wodne nakładam na zdjęcia korzystając z Lightroom’a, ale z darmowych rozwiązań mogę polecić XnView.

@kamil_w

nikt nie twierdził, że się w gimpie nie da

nie kupuje się browaru żeby wypić jedno piwko