Gimp nie drukuje obrazów - brak reakcji drukarki

Witam.

Zwracam się z prośbą do użytkowników, którzy mieli, mają styczność z programem Gimp, bądź po prostu znają się na problemach tej natury.

O co dokładnie chodzi ?

Występuje u mnie problem z drukowaniem przy użyciu kreatora drukowania programu Gimp.

Po dostosowaniu wszystkich ustawień, kiedy klikam przycisk drukuj, w tray’u pojawia się ikona drukowania, lecz nic się nie dzieje.

Kiedy otwieram menadżera drukowania to nie widać tam plików drukowanych ani tych, które powinny znajdować się w kolejce.

Pracuję na komputerze z systemem Microsoft Windows 7 x64

Wersja zainstalowanego Gimp’a to 2.6.8 32 bitowa.

Moja drukarka to HP Deskjet Ink Advantage K209a-z

Co zostało już zrobione ?

- Sprawdziłem wszelkie połączenia Drukarka - Komputer

- Konfiguracja drukarki jest w porządku (świadczy o tym fakt, że inne programy drukują bezproblemowo)

- Zainstalowałem najnowsze sterowniki do drukarki

O co mi nie chodzi ?

Nie chodzi mi o porady typu:

- Szukaj w Google.

- Drukuj przez XPS

- Drukuj przez PDF Creator itp

Potrzebuję porady, jak naprawić drukowanie w programie Gimp, gdyż jest tam przyjazny kreator wydruków.

Za wszelką pomoc dziękuję.

Spróbuj zainstalować wersję 64 bitową.I zaktualizuj do najnowszej wersji…

Do Extraordinarykid,

Czy udało ci się rozwiązań problem. Ja mam taki sam problem. Wczoraj kupiłem drukarkę HP Deskjet Ink Advantage K209a-z

i nie mogę drukować z GIMP’a.

Po dostosowaniu wszystkich ustawień, kiedy klikam przycisk drukuj, w tray’u pojawia się ikona drukowania, lecz nic się nie dzieje.

Kiedy otwieram menadżera drukowania to nie widać tam plików drukowanych ani tych, które powinny znajdować się w kolejce.

Pracuję na komputerze z systemem Microsoft Windows Vista 32 bitowy.

Wersja zainstalowanego Gimp’a to 2.6.11 32 bitowa.

Też sprawdziłem:

  • wszelkie połączenia Drukarka - Komputer

  • konfigurację drukarki - jest w porządku (świadczy o tym fakt, że inne programy drukują bezproblemowo)

  • i zainstalowałem najnowsze sterowniki do drukarki

Potrzebuję porady, jak naprawić drukowanie w programie Gimp.