Gimp& photoshop

Posiadam obecnie gimpa i na prawdę sporo potrafię ale nie wiem którędy droga do profesjonalnej grafiki (pozostawmy cenę w spokoju)

Więc co Gimp czy ADOBE jak ten 2 to jaki…

Adobe jest drogi, więc szkoda dla niego kasy. Dla mnie najlepszy, bo do okienkowego układu GIMP-a nie mogę przywyknąć. Korzystam z PhotoFiltre i Paint.NET.

Gimp najlepszy :slight_smile:

Dla amatora — GIMP 2.4 :wink:

Było wiele razy…

PS jest drogi, ale warty swojej ceny :wink:

Nigdy nie korzystałam z PS’a (jak mi go ktoś sprezentuje to się nie obrażę :P), dlatego też nie będę mówić, czy jest be, czy nie. Jak pisze wielokrotnie do okienkowości GIMP-a trzeba sie przyzwyczaić, ale naprawdę warto :slight_smile:

Parafrazując kolegę mam pytanie dla zagorzałych wielbicieli Gimpa, czy któryś z was wie jak w Gimpie uzyskać np: Pantone Solid Coated 877C? Wiem, złośliwy jestem :smiley:

Nook , trochę szkoda kasy, ale wiem, że jest warty.

Olcia , jak do czegoś kilkakrotnie awarsję nabędę do już nic nie zmieni tego. A fakt, że dużo przełączam między aplikacjami, szukanie wszystkich okienek co najmniej mnie irytuje.

A wiesz, że chyba w google widziałem tutka na to :wink:

Jeśli masz równocześnie uruchomionych kilka aplikacji+GIMP, to nie wiem, jak możesz się poruszać po systemie (pochwal się, ile masz RAM-u) :slight_smile:

Piwollo , tak to możliwe. Ja też widziałem - odpowiedniki w RGB. Cała paleta Pantone… tyle, że to się nijak nie ma do tego jak to powinno wyglądać :slight_smile: I jeśli na przykład wczytasz sobie jakiś plik z napisami w Pantone to niestety nie będziesz o tym nawet wiedział. Przeszukując googla pod kątem “pantone gimp” na 10 miejscu znalazł się mój wcześniejszy post :expressionless: Można sprawdzić.

Olcia Na lunuxsie 4 pulpity to chyba standard? :slight_smile:

Olcia , 1024mb i przykładowe rzeczy uruchomione w systemie:

  • Opera

  • Gad-Gadu

  • Avast

  • Kalendarz XP

  • Total Commander

  • graficzny

  • WMP

i czasami druga przeglądarka + word + foldery

Phenom , w tej chwili chodziło mi o Windowsa, Linuksa nie używam, więc nie wiem, jak tam się to odbywa…

jeśli chodzi o CMYK-a, to gdzieś go odnalazłam w GIMP-ie, ale jak to sie sprawuje - nie miałam przyjemności sprawdzić :).

Olcia , Właśnie, a profili CMYKa jest kilkanaście tak na marginesie. Wyślesz coś do druku w Fogrze, drukarnia nie przypisze Euro Scale i porażka :wink:

dzięki pewnej osobie zostałem namówiony na Adobe :slight_smile: :lol:

Gimpa nie odinstaluje bo jestem w nim naprawdę dobry, ale rozpocznę prace na Photoshopie, a wiadomo połączenie obu programów do profesjonalnej pracy będzie idealna :wink:

Co prawda gimp czasem mię ********** z powodu tych okienek i paru elementów obsługi

in2dex , Gimp jest tylko do zabawy. Więcej zrobisz Real Drawem, DUŻO więcej :wink: A jest prostszy niż Corel, prawie jak Photoshop. Tylko, że prawie robi drobną różnicę :wink: Real Draw kosztuje 140zł.