GIMP - Wstawianie obrazu zapisanego w png

Witam:)

Zdecydowałem się by rozpocząć ten wątek ponieważ nie znalazłem w wyszukiwarce interesującego mnie tematu ani wyjaśnień.

Mam wstawić tabelę napisaną we Writerze Open Office, zeskanowaną do formatu .png na stronę w necie.

Podłoże strony ma swój kolor. U mnie tym kolorem jest biel.

Co muszę zrobić, by wstawiana tabela była przezroczysta tzn. żeby nie było widać bieli a kolor podłoża strony. Piszę może niezrozumiale, lecz jestem laikiem w tych sprawach. Dlatego zwracam sie do was z prośbą o pomoc

Dziękuję

Zajrzyj tutaj:

przezroczystosc-gimpie-t291154.html .

Dzięki wielkie lecz nie znalazłem tam odpowiedzi. Napiszę co wykonałem.

Wczytałem obraz zapisany w png, potem poleceniem w GIMP utworzyłem warstwę przezoczystą. I nic, żadnego rezultatu. A chodzi mi o to by gotowy projekt wstawić na stronę gdzie jest np. kolor zielony tła, a wyświetla mi się za każdym razem kolor biały a reszta wokoło ma oryginalny kolor.

To zajrzyj jeszcze tutaj :]

http://forum.pcformat.pl/GIMP-Jak-obrys … -indziej-t .

Może niezrozumiale dla was piszę i stąd (Bardzo Dziękuję) linki które podaliście nie odzwierciedlają odpowiedzi na pytanie.

Tworzę jakiś dokument tekstowo-graficzny. Skanuję do pliku graficznego.

Mam stronę, gdzie chcę umieścić stworzony dokument. I tu pojawiają się schody.

Strona ma swoje tło a mój obraz jest na białym tle. Żeby nie było widać białego tła, a pod spodem tło strony to co muszę zrobić???. Pisałem w pierwszym poście że jestem laikiem.

wklej skan do gimpa na przeźroczystą warstwę, wytnij białe elementy (np. różdżką) tak, żeby nie było widać białego koloru a wyłącznie szaro-szare kwadraciki w tle i… zapisz do PNG z zachowaniem przeźroczystości

jeżeli wycinasz białe fragmenty, a obraz nadal jest biały (nie widać szaro-szarych kwadratów) znaczy to tyle, że nie wkleiłeś odpowiednio skanu

sprawdź Prywatną Wiadomość

yyyy… chyba chodzi po prostu o kanał alfa warstwy, który można dodać z menu kontekstowego warstwy.

taaa wez warstwa-dodaj kanał alfa i usuwasz kolory tak jak koledzy u góry pisali

Dodać kanał alfa do obrazka nie wystarczy.

Z tym może być problem, przeźroczyste tło w pliku .png po wstawieniu na stronę przestaje być przeźroczyste. Można to ominąć dodając do obrazka takie tło jakie jest na tej stronie. Zrób zrzut strony, pobierz kolor, zaznacz tabelę, odwróć zaznaczenie i zamaluj pobranym kolorem resztę.