Gimp- wykonanie kolażu z rozmyciem

Witam

Chciałbym stworzyć z paru (3-4 lub więcej) innych obrazków jeden cały, chodzi mi o to że po każdej stronie inny a między nimi takie jakby przejścia z jednego w drugi, mógłbym to zrobić w paincie ale chodzi mi też o takie jakby rozmazania czy coś jako te przejście. I tu moje pytanie czy ktoś kto zna się na gimpie mógłby mnie poinstruować krok po kroku jak takie coś zrobić?

Będe wdzięczny, pozdrawiam.

Jeśli nie chcesz się dużo bawić, a efekt Cię zadowoli, możesz wklejać każde zdjęcie i brzegi przejechać gumką z odpowiednią końcówką, żeby rozmyła brzeg, to samo na kolejnych zdjęciach i wklejasz do jednego pliku. To taki półśrodek, ale można osiągnąć podobny efekt :wink:

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Hitm3n chodzi mi o takie przejście że z jasnego koloru w bardziej ciemny lub na odwrót np. jak ogień sie pali jest żółty potem jakiś czerwony a potem pomarańczowy i prześwitujący.

nioch, nioch , nowy tytuł jest równie “konkretny” jak poprzedni :?

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.