Gimp - zmianla koloru tła

Witam wszystkich,

Mam ogromna prosbe - potrzebuje zmienic tlo w kilku zdjeciach (zdjecia towarow do sprzedazy w internecie, robione na bialym obrusie - finalnie tlo wyszlo szaro-siwe i chcialbym zmienic je na snieznobiale). Jestem laikiem jezeli chodzi o obrobke zdjec i pomimo prob, nie potrafie sobie z tym poradzic.

Jezeli to mozliwe, prosze o jakies wskazowki,

Pozdrawiam

Tomek


Na przyszłość tytułuj konkretniej

Asterisk

Nie korzystam z GIMP-a ale myślę, że mniej/więcej w sposób opisany niżej można to zrobić :? Jak nie to pokombinuj troszkę sam i myślę, że się uda :wink:

  1. Poszukaj w internecie śnieżnobiałego obrazka który byś dał na tło.

  2. Otwórz ten obrazek co ma być tłem (ten śnieżnobiały).

  3. Otworz ten obrazek co chcesz aby obiekt na nim miał śnieżnobiałe tło.

  4. Otwórz nowy dokument.

  5. Zaznacz całość tego śnieżnobiałego tła i skopiuj i następnie wklej go na nowy obrazek który wcześniej utworzyłeś.

  6. Zaznacz obiekt który ma być na tym śnieżnobiałym tlem jakimś lassem i skopiuj. Potem przejdź na ten obrazek co do niego śnieżnobiałe tło wkleiłeś i utwórz nową warstwę i wklej to co zaznaczyłeś.

Może przydać Ci się ten temat :slight_smile:

Probowalem na rozne sposoby, ale efekt jest delikatnie mowiac, malo satysfakcjonujacy :).

To moze inaczej - czy w zdjeciach podobnych do dolaczonego da sie zrobic snieznobiale tlo??

Bede bardzo wdzieczny za pomoc,

Pozdrawiam

Tomek

Obraz%20060.jpg

Narzędziem Odręczne zaznaczanie obszarów zaznacz obszar który chcesz zamalować na biało i zamaluj narzędziem Wypełnianie kolorem,lub deseniem

mirtom

proponował bym zaopatrzyć się w photoshop’a CS2 :slight_smile:

Na vortalu jest 30-dniowa wersja.

A w nim naprawdę łatwo to zrobić :slight_smile:

http://cyfrografia.pl/12.html

Opis (dotyczący GIMPa) z obrazkami :wink: znajdziesz też TUTAJ oraz TUTAJ

Kaczor0, Prezydent i Sdar - dziekuje Wam za pomoc - jutro sprobuje powalczyc :wink:

pozdrawiam,

Tomek