Ginące połączenie z internetem

Witam. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z ginącym internetem na moim komputerze. Na nowym komputerze mam zainstalowany system 8.1. Od jakiegoś czasu, po wejściu na jakąś stronę WWW ładuje się ale gdy zmieniam stronę nie jest pobierana z internetu, wyświetlany jest komunikat aby sprawdzić poprawność wpisanej strony,lub połączenie z internetem. Po wciśnięciu przycisku rozwiąż problemy z połączeniem, widać obracające się kropeczki i nic. Ponawiam próbę kilka razy i zamykam stronę z komunikatem na zakładce karty. Nieraz uda się wejść na jakąś stronę. Sprawdzam czy mam połączenie z internetem jest stan “połączono”. Włączam stary komputer z system XP, tam internet śmiga. Wyłączyłem zaporę sieciową Windows i dalej to samo. Mam zainstalowanego antywirusa Norton. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

  1. Na wszystkich przeglądarkach dzieje się tak samo?

  2. Sterowniki do kart sieciowych (LAN i Wifi) aktualne? Ważne żeby były od producenta, nie od Microsoftu.

  3. Norton to tylko antywirus czy cały pakiet internet security? (chcę się upewnić)

Witam.  Mam przeglądarkę Firefoxa oraz Gogle, wyłączyłem Expleatora myśląc , że on blokuje internet. Dostawcą internetu jest sieć prywatna WMC Krępa (dostarcza też na światłowodzie telewizję, szybkość 25 Mbps)  Norton Antywius (nie Sekurity). Program czyszczący - CCleaner. MS Windows 8.1 64-bit. AMD Athlon x4 740 Quad Core Procesor, 8,0 GB RAM , NVIDA GeForce GT 630… Dziękuję za zinteresowanie się moim problemem.