Ginie sygnał , na routrze

Witam !!

Mam ciekawy problem i mozę ktoś postara mi sie pomóc. Korzystam z Internetu od dostawcy który oferuje drogą radiową. Mam na budynku antenkę i kabel , od niedawna musiałem zakupić sobie Edimaxa i Router , bo pceta , przeniosłem do innego pokoju, i nie było możliwości z anteną i kablem itp. i dostawca doradził mi najlepsze rozwiązanie to router.

Oprócz tego mam jeszcze laptopa z katrtą sieciową.

Router od obydwóch komputerów jest jakieś 4m. na jednym poziomie.

Dzwonłem tłumaczyłem , że czasami zdarza sieże ginie sygnał , to oni na to że ma niedobry komp , i z nim cosnie tak . Ale dzieję mi sieto na dwóch jednoczesnie.

Przyjechali , było akurat dobrze , ale jak znow było żle to zadzwoniłem , i przyjechali.

I najciekawsze tareaz , u mnie sygnał na dwóch kompach był słaby na skali wahał siepomiędzy 72-62%.

A żeby działał musi mieć min.70% , wtedy pingi idą 2-3ms , ale u mnie zrywało , a u niego na laptopie w tym samym miejscu nie zrywało.

I powiedzieli że to nie ich sprawa do routera mają dobry stygnał.

Router był już też zminiany bo na amtym też sieto działo.

jeśli masz osobny accesspoint i router to w jaki sposób sprawdzasz siłę sygnału na dwóch komputerach? na pewno nie jest to sygnał od ISP, który odbiera router i tylko na nim możesz zobaczyć jego rzeczywistą siłę.

jeśli siła sygnału o której mówisz to siła sygnału generowanego przez Twój router, to ISP ma rację, że nie jest to ich problem, bo oni Ci sygnał dostarczają, Ty masz albo wadliwy router, albo wadliwe karty sieciowe, albo dziwną konstrukcję budynku.

btw, oprócz siły sygnału ważniejsza jest jego jakość (stosunek sygnału do zakłóceń) i bardziej od tej wartości zależy, czy wszystko działa.

Hmm… Jeżeli chodzi o konstrukcję dziwną budynku , to nie wydaję mi sie aby była dziwna. Raczej normalna.

Kiedyś Pcet był podłączony bezpośrednio przewodem do karty D-Link. Ze względu na to iż musiałem przenieśc go do innego pokoju, osoba która dostarcza mi Internet , poradziła ( aby nie ciągnąć kabla przez całe mieszkanie) , że najlepszym wyjściem będzie właśnie założenie routera. Na korzyśc tego przemawaiło , również to że mam jeszcze laptopa i w nim również będe miał wtedy Internet.

W związku z tym iż niewiem , jaki router jest najlepszy do mojego łącza , poprosiłem aby to on , założył mi wszystko aby było ok.

Założył Edimaxa( tak sie nazywa jedno urządzenie do którego jest włożony bezpośrednio przewód z anteny ) oraz router. Na początku był to, Air Link czy coś takiego, ale zrywaało połączenie. Zadzwoniłem i powiedziałem co siedzieje, i że zrywa połączenie. To wymienił router. Nadal dzieje sie to samo.

Jak zbadał sygnał nie mam zielonego pojęcia.

U mnie na kompie , jest na granicy minimum. I dlatego zrywa.

I co dalej ? Jak mam to sprawdzić ? Co zrobić ? Może jakasrada ?

czy problem jest identyczny na komputerze stacjonarnym i na laptopie?

Możliwe, że masz włączone jakieś zabezpieczenia na rucie lub na AP, które nie są obsługiwane przez PC. Ja dopóki nie przestawiłem kart na Inteligenty certyfikat to przy 100% zrywało. Pogrzeb przy ustawieniach karty.

dokładnie tak … na stacjonarnym i laptopie jest to samo .

Ci od sieci mieli swojego laptopa w tym samym pomieszczeniu i stwierdził że u niego jest ok …

Więc już sam nie rozumiem , czy naprawdę tak jest , czy po prsostu ściemniał… , bo to on instalował ten router.

I być mozę teraz boi sie że musi zwrócić kasę za to .

Póki co kazał mi wywiercić dziury i powiesić go na środku ścinay. Czy to normalne ?

Złączono Posta : 26.08.2007 (Nie) 12:09

BartekVip , ale jak przestawić te ustawienia ?

Moja karta to : D-Link Air Plus 520

Musisz dać lewy na połączeniu sieciowym -> wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe i tam na dole masz “Zaawansowane” i tam jak pogrzebałem to dział i nie wywala. Prawdopodobnie masz włączone szyfrowanie sieci przez WPA, a to jest nie potrzebne moim zdaniem. Ja używał MAC filtra na AP i nikt sie nie łączy prócz mojego PC.

wyłącz do testów szyfrowanie, ale do normalnej pracy miej je zawsze włączone, zwłaszcza jeśli mieszkasz w bloku, bo filtrowanie MACów to żadne zabezpieczenie.

czy jesteś w znaleźć laptopem miejsce w którym masz bardzo dobrą siłę sygnału, czy bez względu na miejsce zawsze siła jest beznadziejna?