@Gitara elektryczna na początek


(system) #1

Witam.

Chciałem się poradzić jaka gitara elektryczna byłaby najlepsza dla początkującego 'gitarzysty'? :stuck_out_tongue: Cena nie gra roli :stuck_out_tongue:


(Pmmaly) #2

tania,taka do 300-400zł.Ale dla początkującego gitarzysty najlepsza byłaby pudłówka czyli klasyczna gitarka z żyłkowymi strunami.


(system) #3

Czytałem, że jeżeli ktoś ma zamiar w przyszłości grać na elektrycznej to niech zacznie na takiej grać :stuck_out_tongue: I podobno łatwiej się uczyć na takiej :stuck_out_tongue: A za taką cenę to nie jest przypadkiem /cenzura/?:stuck_out_tongue: Bo jednak wolałbym coś o lepszej jakości :stuck_out_tongue:


(Pmmaly) #4

skoro cena nie gra roli to oczywiscie polecam Gibsona.


(system) #5

Mógłbyś polecić jeszcze jakieś firmy? Chciałbym mieć porównanie :wink:


(Pmmaly) #6

Polece Tobie tylko dwie firmy,stara,znana i dobra YAMAHA no i oczywiscie GIBSON.


(system) #7

Skoro jesteś zorientowany w temacie, powiedz mi jeszcze, na jakie parametry powinienem zwracać uwagę przy zakupie takiej gitary? :slight_smile:


(Sebos99) #8

To ja dorzucę stratocastera :smiley: Ale jednak akustyczna byłaby lepsza dla początkującego.


(ksedoks) #9

Żadna akustyczna tylko klasyczna.Kup klasyczną(to taka co ma duże pudło)bo ładniejszy dźwięk idzie z takiej.A jeśli chodzi o elektryczną to do nauki są dobre Ibanez'y(podobne do Fendera) stare dobre gitary lat 80'tych.Taką srednia można już kupić za jakieś 2 tyś.Proste przystawki,miękki gryf i zakładasz miękkie struny i w żadnym wypadku żyłkowe bo jak sie "przesiądziesz na zwykłe struny to Ci palce odlecą a tak się nauczysz od początku :smiley:


(Pmmaly) #10

jeszcze jakbyś chciał polskie produkty to Mayones, Zak i Flame. http://gitara.truemetal.pl/lekcja1.html


(system) #11

Niech Ci to Bozia w dzieciach wynagrodzi :slight_smile:


(Pmmaly) #12

oi jeszcze teraz niech lepiej nie wynagradza,za kilka lat. :slight_smile:


(system) #13

Moglibyscie mi jeszcze powiedziec co myslicie o gitarze Yamaha Pacifica 112V? :slight_smile:


(Marek Ciarkowski) #14

Ucząc się na elektryku złapiesz złe nawyki typu jak będziesz chciał koniecznie grać na stojąco i sobie poszaleć to źle wykształcisz ruchy nadgarstka itp. wiem po sobie musiałem sporo nadrabiać a co do polskiego mayones to jedno słowo "g....o" mam, gram, czemu ? bo niema kasy na lepszą :stuck_out_tongue: więc jak mówisz że cena nie robi to kup coś fajnego typu Gibson, Fender zależy co chcesz grać.