Gitara klasyczna dla początkującego

(Krzysiek Wiater) #1

Postanowiłem nauczyć się brzdąkać na gitarze klasycznej. Chciałbym dowiedzieć się od Was, jaką wybrać dla początkującego gracza, ile to może kosztować i w kierunku jakich marek iść. Jeżeli ktoś gra na gitarce proszę o pomoc w wyborze. Mile widziane linki :slight_smile:

Dodam też, że mam 18 lat i zniechęcenie nie wchodzi w grę :stuck_out_tongue:

(Marcin1025) #2

dobra gitara kosztuje ponad 200zł

(Krzysiek Wiater) #3

Budżet jakim mogę zadysponować to 300zł. Nie chcę jakiejś rewelacyjnego wymiatacza, tylko prostego, solidnego instrumentu, na którym można pograć na jakiejś wycieczce i wspólnie pośpiewać przy ognisku.

(stan55) #4

sugeruję udać się do sklepu i pograć. mam do sprzedania gitarę klasyczną Hofner 206 z pokrowcem za 3 setki, dla początkującego w sam raz

(Krzysiek Wiater) #5

Nie mam tutaj w pobliżu żadnego sklepu muzycznego, dlatego zwracam się z prośbą do kogoś, kto ma pojęcie, co na początek mojej jakże błyskotliwej kariery będzie najlepsze 8)

(stan55) #6

chłopaku, zajrzyj na tę stronę http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/. nauka gry to rozciągnięty w czasie (długim czasie) tok nauki i nie myśl że ktoś ci podpowie to gitara będzie dla ciebie super. na ogniskach gra się z reguły na gitarze akustycznej, bo jest głośniejsza i repertuar znacznie bogatszy, decyzja należy do ciebie. jak nie boisz się początkowego bólu opuszków palców to.......

(lith) #7

Na ogniskach zazwyczaj gra się na gitarze taniej, żeby jak coś nie było szkoda za mocno jak się zarysuje, podpali, czy połamie po pijaku :smiley: I raczej nie kojarzę, żeby ktoś wolał targać ze sobą ciężkiego akustyka na wycieczki czy ogniska.

(Marcin99d) #8

"jaką wybrać dla początkującego gracza" w/g mnie to model ze strunami nylonowymi nauczysz się łatwiej chwytów te struny są hmm łagodniejsze dla palców.