Gitara klasyczna dla początkującego

Postanowiłem nauczyć się brzdąkać na gitarze klasycznej. Chciałbym dowiedzieć się od Was, jaką wybrać dla początkującego gracza, ile to może kosztować i w kierunku jakich marek iść. Jeżeli ktoś gra na gitarce proszę o pomoc w wyborze. Mile widziane linki :slight_smile:

Dodam też, że mam 18 lat i zniechęcenie nie wchodzi w grę :stuck_out_tongue:

dobra gitara kosztuje ponad 200zł

Budżet jakim mogę zadysponować to 300zł. Nie chcę jakiejś rewelacyjnego wymiatacza, tylko prostego, solidnego instrumentu, na którym można pograć na jakiejś wycieczce i wspólnie pośpiewać przy ognisku.

sugeruję udać się do sklepu i pograć. mam do sprzedania gitarę klasyczną Hofner 206 z pokrowcem za 3 setki, dla początkującego w sam raz

Nie mam tutaj w pobliżu żadnego sklepu muzycznego, dlatego zwracam się z prośbą do kogoś, kto ma pojęcie, co na początek mojej jakże błyskotliwej kariery będzie najlepsze 8)

chłopaku, zajrzyj na tę stronę http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/. nauka gry to rozciągnięty w czasie (długim czasie) tok nauki i nie myśl że ktoś ci podpowie to gitara będzie dla ciebie super. na ogniskach gra się z reguły na gitarze akustycznej, bo jest głośniejsza i repertuar znacznie bogatszy, decyzja należy do ciebie. jak nie boisz się początkowego bólu opuszków palców to…

Na ogniskach zazwyczaj gra się na gitarze taniej, żeby jak coś nie było szkoda za mocno jak się zarysuje, podpali, czy połamie po pijaku :smiley: I raczej nie kojarzę, żeby ktoś wolał targać ze sobą ciężkiego akustyka na wycieczki czy ogniska.

“jaką wybrać dla początkującego gracza” w/g mnie to model ze strunami nylonowymi nauczysz się łatwiej chwytów te struny są hmm łagodniejsze dla palców.