Głęboka obudowa pod napęd DVD (17 cm) i płytę m-ATX (24.4 cm)

Ostatnio przytrafiła mi się taka przygoda:

Był to Modecom Ariel. Niby jest zewnętrzny slot 5.25 ale niezbyt przydatny przy MSI B450m pro-vdh plus gdzie napęd trafia na główne złącze zasilania.

Czego szukać żeby ustrzec się podobnych problemów w przyszłości?

Bonusowe pytanie: może ktoś ostatnio wybierał i mógłby polecić jakąś stonowaną obudowę z portami USB 3.0 na górze - w budżecie do ok. 180 zł?
Myślałem o https://www.x-kom.pl/p/439589-obudowa-do-komputera-deepcool-wave-v2.html?_ga=2.192600354.969966259.1554705598-1175348367.1532523037 jako budżetowa opcja, ale może ma ktoś coś lepszego?

Ten opis ATX przy obudowie to chyba na prima aprilis :wink:

1 polubienie

Z miejscem na DVD: SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black
Bez DVD: SilentiumPC Signum SG1

Ta jest 5 cm głębsza, to jest szansa, że napęd wejdzie. Swoją drogą, kiedy te obudowy tak skarlały, że trzeba na to zwracać uwagę? Komu przeszkadza zrobić ją z zapasem na wygodne ułożenie kabli?

Cena blachy :wink: to i maleją. Z drugiej strony też chyba staniały, może nigdy nie zwróciłem uwagi ale da się kupić taką w okolicach 60 zł co jest dla mnie śmiesznie tanie - zawsze myślałem, że obudowa zaczyna się od 150 zł i to za najtańszy szrot*.

* wiem, że dla prawdziwych moderów i 300 zł to szrot :wink:

@anon41799040 a coś z portami USB z przodu / pod kątem zamiast u góry? Boję się, że będą nieużyteczne pod biurkiem…

Np. Cooler Master N300 ma prawie 50 cm głębokości, może takie cudo?

W x-komie masz promocję na Armis AR3 od SilentiumPC. Rzuć okiem.

Ale ona nie ma wnęki na napęd 5.25

Ar ju siur? :wink:

Czemu ona jest do góry nogami? :smiley:

Sugerowałem się https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-armis-ar3-tg-rgb-czarny-spc200-4141135/
image

Ale rzeczywiście jak się przyjrzeć to widać wycięcie. Tylko wciąż mam obawy, że napęd DVD iHAS122 Liteon będzie kolidować z MOBO. On ma 17 cm. Plus 24.4 cm płyty = 41.4 cm. A głębokość ze specyfikacji równa 43.3 cm.

Armis AR5 jest głęboki na 44 cm. Na styk z Twoim budżetem.

A w ogóle to bierz Aquariusa :smiley:

Aquarius to chyba znowu porty na górze zamiast z przodu…

Słuszna uwaga.

No to trójka z której będę wybierać to:

Corsair Carbide Series 100R (47.1 cm głębokości)
Cooler Master FOR-500-KKN1 (49.2 cm głębokości)
Cooler Master N300 (49.1 cm głębokości)

Jakieś uwagi, opinie, zastrzeżenia, kontrpropozycje? :slight_smile:

Patrząc na budowę pierwszej z nich (100R) można odnieść wrażenie, że będzie problem z wentylacją - wąskie wloty po bokach obudowy. Komentarze na stronie Moreli to potwierdzają.

Pozostałe dwie mają paskudne wnęki na stację dyskietek :wink:

Zawsze można czytnik kart wpasować :wink: Ale ogólnie w tym wypadku względy estetyczne (o ile obudowa jest zwyczajnie stonowana - a te są) mają drugorzędne znaczenie. Czyli lepiej Cooler Mastery… Szczerze mówiąc chyba ten N300 lepiej mi leży :slight_smile: No nic, pomyślę jeszcze i pewnie zamówię. Mam nadzieję, że nie będzie problemu ze zwrotem poprzedniej :wink:

500kkn1 ma zasilacz na górze. Ja jednak wolę u góry złącza płyty głównej, bo wygodniej i środek ciężkości niżej :wink: