Głos sam się przycisz i podgłaśnia


(johhny95) #1

Witam

Na wstępie chciałem powiedzieć że nie wiem czy rozpocząłem temat w dobrym dziale.

Posiadam Laptopa Lenovo g550 z Windows 7 Professional 64 bit i od pewnego czasu mam problem z dźwiękiem ponieważ gdy słucham muzyki np na youtubie dźwięk sam mi się przycisza a po chwili robi się głośny. Nie wiem co może być tego przyczyna zainstalowałem od nowa sterowniki ale problem nie zniknął .

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.


(system) #2

Witam. Problem o którym piszesz znajduje się tam…Start - Panel Sterowania - Dźwięk - i zakładka …Komunikacja. Pozdrawiam


(johhny95) #3

Witam

Głos przycisza mi się nawet jeśli nie używam skype ani tego typu programów. Dla świętego spokoju zmieniłem w ustawieniach aby gdy wrykryje program do komunikacji nie ściszał sam dźwięku i zobaczymy czy to pomoże.

Pozdrawiam


(manieKMP) #4

Możliwe że będzie to mało pomocne, ale czy nie masz przypadkiem zainstalowanego dodatkowego oprogramowania do kontroli audio (W panelu sterowania należy szukać tego typu dodatków, przeważnie mają w nazwie “audio”, np. “Realtek HD Audio” lub podobne).

PS. Jakiś czas temu popełniłem kompleksową konfigurację tego modelu lapka, był bez systemu (ciotka sobie zafundowała pierwszy w swoim życiu komputer ;)) i nie spotkałem się z takim problemem, jedyną podobną sprawą była automatyczna korekcja głośności w samym Skype (w ustawieniach audio komunikatora należy odznaczyć pewną opcję). Jeżeli zakupiłeś go z już zainstalowanym systemem, możliwe że producent dorzucił jakieś specjalne bonusy.


(johhny95) #5

Komputer zakupiłem bez oprogramowania , ponieważ miałem swój własny system zainstalowałem wszystko tak jak trzeba a sterowniki ściągnąłem ze strony lenovo . Sterownikiem do audio jest program Smart Audio.


(Daniel902) #6

MAM TEN SAM PROBLEM NA DELLU Q17R. ZROBIŁEM FORMATA ZAINSTALOWAŁEM NAJNOWSZY STEROWNIK REALTEKA I MI SIE SAM NAWET NA YT PRZYCISZA I PODGŁASNIA NIE DO ZERA ALE WKURZA MNIE JUŻ TO:( PROSZĘ O POMOC SZUKAM CAŁY CZAS, JAK ZNAJDE TO SPOSÓB TO WSTAWIĘ:)


(johhny95) #7

Ja postąpiłem tak jak radził MarianW.


(Daniel902) #8

Mi nie pomogło przestawianie w zakładce ‘‘komunikacja’’ dalej to samo;/